Dziecko ryzyka a wychowanie. Elementarz dla rodziców

Wydawnictwo: Impuls
poradniki

Niniejsza praca jest pewnego rodzaju poradnikiem: ma na celu ukazanie, jak bardzo ważny a przy tym trudny dla wielu rodziców jest problem wychowania zdrowego, radosnego i szczęśliwego dziecka. Książka ma również ukazać, jak należy patrzeć na rozwój dziecka, jak mierzyć i oceniać postępy rozwoju dziecka, jak stymulować jego rozwój, jeśli zauważymy tu jakieś niedociągnięcia, jak przygotowywać dziecko do życia, uspołeczniając je, wyrabiając w nim zaufanie do ludzi, poszanowanie autorytetu i godności, a jednocześnie ucząc je przestrzegania wewnętrznej dyscypliny, systematyczności i samosterowności?

Magdalena | 2011-01-26
bozena | 2015-06-16