poradniki
Maja

Ze złożoności problemu "mowy" zdajemy sobie często sprawę dopiero wówczas, gdy ta pozornie "błaha" ludzka umiejętność jest przyczyną naszych zmartwien, głębokich przeżyć, cierpień i trudności porozumiewania się. Niniejsza praca jest próbą przedstawienia rozmaitych zaburzeń mowy występujących przede wszystkim u dzieci i udzielania odpowiedzi na pytanie, jak je eliminować w toku zamierzonych...

Niniejsza praca jest próbą przedstawienia rozmaitych zaburzeń mowy występujących przede wszystkim u dzieci i udzielania odpowiedzi na pytanie, jak je eliminować w toku zamierzonych oddziaływań stymulacyjnych.
Zasygnalizowano również problem kształcenia mowy, jej wad i zaburzeń u dzieci z upośledzeniem umysłowym, wadami słuchu (głuchych, niedosłyszących) i porażeniem mózgowym, które wymagają nieco innej metodyki pracy.
Prezentowane zaburzenia ukazano od strony przyczyn, objawów, diagnozy, a także terapii i jej wyników.

Monika Wyszogrodzka | 2011-06-21
chmiel | 2010-11-17