Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Sławomir Błaut
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Die Unendliche Geschichte
Karol

Niekończąca się historia (niem. Die Unendliche Geschichte) to powieść fantasy dla dzieci i młodzieży opowiadająca historię chłopca, który poprzez pobyt w fantastycznej krainie odmienia życie swoje i swego ojca. Autorem jest Michael Ende a pierwsze wydanie miało miejsce w 1979. Książka została przetłumaczona na wiele języków. Na jej podstawie powstał film, rozpowszechniany w Polsce pod tytułem...

Autorem jest Michael Ende a pierwsze wydanie miało miejsce w 1979. Książka została przetłumaczona na wiele języków. Na jej podstawie powstał film, rozpowszechniany w Polsce pod tytułem Niekończąca się opowieść i jego dwie kontynuacje oraz dwa seriale telewizyjne, w tym jeden animowany. Filmy są powszechnie znane także pod angielskim tytułem The Neverending Story. Powieść stała się w Niemczech także kanwą do przedstawień teatralnych, operowych i baletowych.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nieko%C5%84cz%C4%85ca_si%C4%99_historia

BeArcik | 2014-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2014

Prawdopodobnie sięgnąwszy po tę książkę w podstawówce o wiele prędzej identyfikowałabym się z Bastianem, dziś na szczęście jego sytuacja jest już dla mnie zbyt odległym wspomnieniem. Jednak lektura tej książki nie była w żadnym wypadku czasem straconym - świat Fantazjany oraz reguły jakimi się rządzi są niewątpliwie koncepcją jedyną w swoim rodzaju. Jak dla mnie jednak pierwsza połowa spokojnie mogłaby stanowić odrębną, skończoną całość; druga połowa dość długo zaskarbiała sobie moje zainteresowanie. Obie jednak pełne są niepokoju, nawet jeśli jest się świadomym, że przecież to baśń i wszytko musi skończyć się dobrze.

marisbella | 2017-01-09
Przeczytana: 2014 rok