Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość

Tłumaczenie: Paweł Dereziński
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Guide to investing in gold and silver. Everything you need to know to profit from precious metals now
biznes, finanse
Duncan

W przeszłości jako środków płatniczych używano wielu rzeczy: żywego inwentarza, ziarna zbóż, przypraw, muszelek, paciorków, a w dzisiejszych czasach funkcje te pełni papier. Ale tylko dwie rzeczy stanowiły prawdziwy pieniądz: złoto i srebro. Gdy papierowych pieniędzy jest zbyt dużo, wskutek czego trąca one swoja wartość, ludzie zawsze powracają do metali szlachetnych. Wiąże sie to zwykle z ogromnym transferem majątku i tylko od Ciebie zależy, czy na tym skorzystasz, czy stracisz.

Książka Jak inwestować w złoto i srebro:
• Opisuje historię cykli gospodarczych, które czynią złoto i srebro najważniejszym standardem monetarnym.
• Ukazuje, jak rząd amerykański napędza inflację, zmniejszając wartość podaży pieniądza i osłabiając zdolność nabywczą amerykańskiego społeczeństwa.
• Wyjaśnia, dlaczego metale szlachetne to jedna z najbardziej opłacalnych, najprostszych i najbezpieczniejszych inwestycji.
• Podpowiada, gdzie, kiedy i jak zainwestować swoje pieniądze i dzięki temu osiągnąć
maksymalne zyski – niezależnie od aktualnego stanu gospodarki.
• Zawiera istotne porady dotyczące tego, jak uniknąć pośredników i przejąć kontrolę
nad własnymi finansami, osobiście przeprowadzając swoje inwestycje.

źródło opisu: http://www.bogatyojciec.pl/index.php?sub=704

źródło okładki: http://www.bogatyojciec.pl/index.php?sub=14&prod=155&desc=2

Maciej Zawód-Inwestor | 2017-06-24
Na półkach: Inwestowanie, Przeczytane

Zapewne każdy, kto interesuje się inwestowaniem swoich pieniędzy w aktywa, spotkał się kiedyś z książkami Roberta Kiyosakiego. Mimo iż chyba żadna z jego pozycji nie mówi tak na prawdę o tym w jaki sposób inwestować, to teksty te niosą w sobie nieprawdopodobnie dużo motywacji do działania i zdobywania wiedzy z tego zakresu. Podobnie jest z książką jednego z doradców Roberta, czyli Michaela Maloney’a – „Jak inwestować w złoto i srebro”. Pomimo, iż autor nie udzielił do końca odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule, tekst ten dostarczy nam nieprawdopodobnie dużo motywacji do zdobywania wiedzy z zakresu inwestowania w metale szlachetne. Trochę podstawowych informacji również uda nam się z tego wszystkiego zaczerpnąć.

Spotkałem się z kilkoma nieprzychylnymi ocenami tej książki. Dotyczyły one przede wszystkim niedostatecznie dużej uwagi poświęconej negatywnym skutkom inwestowania w złoto i srebro. Ja jednak uważam, że jako czytelnicy powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż każdy tekst, który...

boseti | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Świetna książka i jedyna w swoim rodzaju na rynku, warta przeczytania na 100%, jeżeli interesujesz się tematyką inwestowania utwierdzi Cię ona w przekonaniu, że metale szlachetne mogą okazać się strzałem w 10.
Polecam.

Rastignac | 2015-06-29
Przeczytana: 20 maja 2015

Jestem raczej zawiedziony tą książką, która jest często polecana jako podstawa dla ludzi zainteresowanych tematem inwestowania w złoto. Przynajmniej połowę książki zajmują rozważania historyczne. Praktyczne porady dotyczące inwestowania w złoto są omówione dopiero w ostatnim rozdziale. W dodatku całość podlana bezkrytyczną wiarą w świetlaną przyszłość złota, bez wyjaśnienia, że scenariusz przedstawiony w książce nie jest jedynym możliwym, oraz że cały proces ponownego włączania złota do międzynarodowego systemu monetarnego może potrwać wiele lat. Laik po przeczytaniu tej książki może pomyśleć, że całe oszczędności powinien "rzucić" w złoto i srebro. Książka być może nadaje się dla ludzi kompletnie zielonych w temacie, jako krótka historia pieniądza i złota w systemie monetarnym (zwłaszcza amerykańskim). Dla całej reszty nuda. Nie polecam, zwłaszcza, że książka należy do serii "Bogaty ojciec, biedny ojciec" pana o wątpliwej moralności, czyli Roberta Kiyosakiego.

Ka | 2015-01-29
Na półkach: Przeczytane, Rozwój

Warto przeczytać chociażby tylko dla części historycznej i dla opisu machlojek, jakich dokonuje rząd USA, a które są niestety nieznane większości ludzi. Co do samej kwestii inwestowania. Każdy ma swój rozum i zrobi, co zechce. Ja mam pewne spojrzenie na ten temat, a książka dała mi inspirację do jego zgłębiania:)

Robson73 | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Książka ciekawa i na czasie, choć nie odpowiada na pytanie tytułowe.
Raczej stwierdza, że należy inwestować w złoto i srebro, bo rządzący lub może świat finansjery robi z nas głupców i okrada nas codziennie drukując pieniądze, podwyższając tym inflację, a co za tym idzie maleje siła nabywcza naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Niestety jest to kolejny ukryty przed nieświadomymi podatek.
Warto przeczytać i wyciągnąć wnioski.

ZaRowsky | 2017-07-13
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Polecam dla osób, które chcą poznać ten rynek. Książka jest świetną motywacją do zgłębiania wiedzy na ten temat.

kryspin | 2016-01-01
Przeczytana: 27 maja 2015

Książka która dla młodego czytelnika jest czymś więcej niż zbiorem kartek, jest to wprowadzenie do podstaw ekonomii i otaczającego na świata oraz wyjaśnienie roli złota oraz srebra w systemie. Proszę tylko nie wierzyć książce w 100%, lecz wgłębić się w temat mocniej.

Michał | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017