Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość

Michael Maloney Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
Guide to investing in gold and silver. Everything you need to know to profit from precious metals now
Paweł Dereziński
Instytut Praktycznej Edukacji
złoto srebro iInwestycje strategie finansowe
biznes, finanse
Paweł Dereziński
złoto srebro iInwestycje strategie finansowe

Co można zarzucać tej książce? Subiektywne opinie i lekkie naganianie na produkty, w które autor jest zapakowany po uszy. Poza tym ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Szokująca dawka merytorycznej wiedzy, jak również sporo wiedzy praktycznej, którą można wykorzystać bezpośrednio w inwestycjach.

Dużo historii w kontekście złota jako środka płatniczego, sporo opisów relacji polityka-system monetarny, oczywiście w kontekście warunków amerykańskich. Kilka przydatnych rad. O samym inwestowaniu w złoto i srebro bardzo niewiele - ostatni rozdział, jakby na pocieszenie - bardzo powierzchownie. Przeciętna książka, ale biorąc pod uwagę fakt, że dobrych książek o...

Najlepsza książka z historii i ekonomi, polecam każdemu kto by chciał zacząć swoją historię z inwestowaniem.

Ciekawa książka. Napisana w amerykańskim stylu. Nachalnie promowane są książki Kiosakiego co trochę irutuje.
Tytuł jak już niektórzy wczesniej wspomnieli nie ma zbyt wiele wspólnego z książką. O samym inwestowaniu w złoto i srebro rzeczywiście jest niewiele. Dużo więcej na ten temat dowiemy się z kanłów na youtube (79 element, Veto, Tjs).
To co mi się wydało najciekawsze to...

Michael Maloney w swojej książce stara się przekonać czytelnika dlaczego warto inwestować w metale szlachetne. Wbrew tytułowi książki, jest tutaj bardzo niewiele informacji na temat samego procesu inwestowania.

Pierwsza połowa książki to różne ciekawostki z historii świata związane z pieniądzem oraz z metalami szlachetnymi. Autor wspomina o tym, że Rzym i Ateny upadły...

Książka która dla młodego czytelnika jest czymś więcej niż zbiorem kartek, jest to wprowadzenie do podstaw ekonomii i otaczającego na świata oraz wyjaśnienie roli złota oraz srebra w systemie. Proszę tylko nie wierzyć książce w 100%, lecz wgłębić się w temat mocniej.

Książka ciekawa i na czasie, choć nie odpowiada na pytanie tytułowe.
Raczej stwierdza, że należy inwestować w złoto i srebro, bo rządzący lub może świat finansjery robi z nas głupców i okrada nas codziennie drukując pieniądze, podwyższając tym inflację, a co za tym idzie maleje siła nabywcza naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Niestety jest to kolejny ukryty przed...

Jestem raczej zawiedziony tą książką, która jest często polecana jako podstawa dla ludzi zainteresowanych tematem inwestowania w złoto. Przynajmniej połowę książki zajmują rozważania historyczne. Praktyczne porady dotyczące inwestowania w złoto są omówione dopiero w ostatnim rozdziale. W dodatku całość podlana bezkrytyczną wiarą w świetlaną przyszłość złota, bez...

Warto przeczytać chociażby tylko dla części historycznej i dla opisu machlojek, jakich dokonuje rząd USA, a które są niestety nieznane większości ludzi. Co do samej kwestii inwestowania. Każdy ma swój rozum i zrobi, co zechce. Ja mam pewne spojrzenie na ten temat, a książka dała mi inspirację do jego zgłębiania:)

Świetna książka i jedyna w swoim rodzaju na rynku, warta przeczytania na 100%, jeżeli interesujesz się tematyką inwestowania utwierdzi Cię ona w przekonaniu, że metale szlachetne mogą okazać się strzałem w 10.
Polecam.

• Chcę w prezencie