Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość

Okładka książki Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość Michael Maloney
Michael Maloney Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Guide to investing in gold and silver. Everything you need to know to profit from precious metals now
Instytut Praktycznej Edukacji
2012-02-09
2012-02-09
Paweł Dereziński
złoto srebro iInwestycje strategie finansowe

W porządku, warto przeczytać druga jako uzupełnienie wiedzy polskiego autora Tomasza Witkiewicza o zlocie

Polecam każdemu. Prosty i zrozumiały język. Początkujący dowiedzą się wiele nowych rzeczy natomiast bardziej zaawansowani inwestorzy poszerzą punkt widzenia.
Najważniejsze cechy tej książki:
- odniesienie do przeszłości
- wyjaśnienie podstawowych pojęć i zasad inwestowania
- przedstawienie teraźniejszości (na moment jej pisania)
- praktyczne porady

Najważniejsze cechy tej książki:
- odniesienie do przeszłości
- wyjaśnienie podstawowych pojęć i zasad inwestowania
- przedstawienie teraźniejszości (na moment jej pisania)
- praktyczne porady

2/3 książki to historia finansów w USA. O inwestowaniu w złoto i srebro ostatni rozdział. Namawia do ulokowania w to 100 % kapitału.... dramat...

Ciekawa, napisana dość zrozumiałym językiem.

Ciekawa, napisana dość zrozumiałym językiem.

Według mnie to jedna z tych książek, którą powinna przeczytać każda głowa rodziny. Ludzie często nie zastanawiają się nad tym co daje posiadanie złota.

Książka z tych książek które mają więcej stron niż powinny. Bez uszczerbku dla myśli autora, można było ją napisać krócej (np. unikając częstych i irytujących powtórzeń). Zawiera kilka błędów metrycznych z ekonomii oraz wyjaśnia błędnie niektóre twierdzenia. Ma tą zaletę, że szybko się ją czyta i ma ,,trochę" racji.

To co trzeba przyznać zdecydowanie, to że autor naprawdę umie pisać ;)
Świetne ułożenie książki z podziałem na wczoraj/dziś/jutro dzięki któremu czytelnik nabiera po kolei potrzebnej wiedzy aby następnie rozumieć procesy, o których pisze autor.
Zdecydowanie na plus rzucenie nowego światła na cykliczność a także odwoływanie się do wartości aktywów a nie ich ceny w gotówce w walutach narodowych.
Niesamowicie przekonująco napisany poradnik i za to wystawiam ocenę bardzo dobrą - dlaczego nie rewelacyjną (chciałem dać 8-9/10 ale mam kilka 'ale')
Fakt że cykl niedoszacowania metali szlachetnych po prostu jeszcze trwa wiec nie będę pisał że predykcje się nie sprawdziły. Jednakże autor bardzo pisał 15 lat temu jakieśż
to nie jest strasznie pilne, co zahaczało wręcz o nagabywanie. Wiarygodność też mi trochę podupadła widząc że sam autor handluje złotem i srebrem...choć na pewno wie co pisze, nie umiem stwierdzić czy nie pisze tak dlatego żeby ugrać coś na tym poza wyedukowaniem ludzi.
Ale ufam że chodzi głównie. Oto drugie, generalnie świetna książka jako nabycie wiedzy i spojrzenie na kilka spraw z innej perspektywy ale średni poradnik w kwestiach dokładnych co się powinno robili w jakich proporcjach (choć szanuję autora z aodwage ich podania)
Ogólnie 7/10, może z plusikiem ;)

To co trzeba przyznać zdecydowanie, to że autor naprawdę umie pisać ;)

🔒📈 Złoto i Srebro: Twoje Tajemnicze Klucze do Finansowej Ochrony 🛡️💰

Czy istnieje sposób na ochronę swoich oszczędności przed niepewnością rynku? Poznaj tajemniczy świat inwestycji w złoto i srebro - surowce, które od wieków zachowują swoją wartość i tajemnicę.

🌟 Skarby Przeszłości: Złoto i srebro to nie tylko metale szlachetne, to także symbol bogactwa i potęgi od czasów starożytnych cywilizacji. Ta książka to podróż przez historię, by odkryć, dlaczego te metale mają taką wyjątkową wartość.

💼 Inwestycje Bez Granic: Dowiedz się, dlaczego inwestowanie w złoto i srebro to nie tylko wybór finansowy, ale także strategiczny. Ta książka odsłania kulisy rynku surowców, pokazując, jak można wykorzystać ich potencjał.

🛠️ Zabezpiecz Swoją Przyszłość: Czy wiesz, że inwestycje w złoto i srebro mogą stanowić ochronę przed inflacją i spadkiem wartości pieniądza? Ta książka prezentuje strategie, które pomogą ci zabezpieczyć swoje oszczędności przed wahaniami gospodarczymi.

🔍 Tajemnicza Równowaga: Jak zdecydować, kiedy jest najlepszy moment na inwestowanie w surowce? Książka ta analizuje czynniki wpływające na ceny złota i srebra, ukazując, jak można przewidywać ich zmiany.

💡 Wyjątkowe Perspektywy: Dowiedz się, jak inwestycje w złoto i srebro mogą stać się częścią Twojego portfela. Ta książka prezentuje różnorodne podejścia do inwestowania, byś mógł wybrać strategię odpowiednią dla siebie.

🌐 Światowe Wpływy: Inwestycje w złoto i srebro to nie tylko kwestia lokalna. Ta książka ukazuje, jak polityka światowa i globalne wydarzenia wpływają na rynek surowców i dlaczego warto mieć je na swojej liście inwestycyjnej.

🌄 Nowe Horyzonty: Czy wiesz, że dzięki nowoczesnym narzędziom inwestycyjnym możesz inwestować w złoto i srebro w innowacyjny sposób? Ta książka prezentuje alternatywne metody, by korzystać z potencjału tych surowców.

💎 Twoje Tajne Bronie: Inwestowanie w złoto i srebro może być kluczem do stabilności finansowej. Ta książka to nie tylko poradnik inwestycyjny to również opowieść o potędze wiedzy i mądrości finansowej.

🔑 Czy chciałbyś poznać tajemnice inwestowania w złoto i srebro? Ta książka to nie tylko podróż w głąb rynku surowców, to również odkrywanie potencjału, który może zabezpieczyć Twoją finansową przyszłość. 🛡️💼

🔒📈 Złoto i Srebro: Twoje Tajemnicze Klucze do Finansowej Ochrony 🛡️💰

To jest coś jak elemntarz w podstawówce. Podstawowe i ultra ważne wiadomości dotyczące złota, srebra, historii i ciągu przyczynowo-skutkowego. Książka ta wiele mnie nauczyła, a jesli uczy naprawde czegoś sensownego to jest to dycha. Polecam !

Jedna z podstawowych pozycji z mojego zasobu książkowego dotyczącego metali szlachetnych. W prosty i obrazowy sposób wyjaśnia zasady funkcjonowania obecnego systemu monetarnego. Jednocześnie pokazuje w jaki sposób można się zabezpieczyć przez szaleństwami polityków i bankierów centralnych poprzez inwestycje w metale szlachetne. Przy okazji tego autora, warto wspomnieć o fantastycznej serii filmików na YT jakie stworzył - "Ukryte sekrety pieniądza", w oryginale "Hidden secrets of money".

• Inwestowanie
  • Finanse
  • Ekonomia
  • Nauki

Michael Maloney Jak inwestować w złoto i srebro. Zabezpiecz swoją finansową przyszłość Zobacz więcej