Profesor i pierwsza tajemnica zakonu

Wydawnictwo: Novae Res
6 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
NovaeRes

Lubisz przygody, łamigłówki, rozwiązywanie zagadek, mroczne tajemnice, labirynty jaskiń, stare zamczyska i ich sekrety? Chcesz spędzić czas w wesołym i zabawnym towarzystwie żądnych przygód, inteligentnych i błyskotliwych nastolatków? Obróć tę książkę i zacznij od strony pierwszej! „Profesor i pierwsza tajemnica zakonu” to niesamowita przygoda i zagadka przeżywane w towarzystwie niezwykłego...

Obróć tę książkę i zacznij od strony pierwszej!

„Profesor i pierwsza tajemnica zakonu” to niesamowita przygoda i zagadka przeżywane w towarzystwie niezwykłego Profesora historii, który łączy w sobie cechy Pana Samochodzika, Indiana Jones i Tomb Rider. Profesora, który swoją rozległą wiedzą i podejściem do nauczania, historii oraz otaczającego świata inspiruje i zachęca do własnych poszukiwań. Profesor zna tajne techniki walki, wspina się i potrafi być prawdziwym strategiem, gdy trzeba stanąć do nierównej walki. Ma też do wypełnienia tajną misję, która może zaważyć na losach świata. Czy zechcesz mu w niej towarzyszyć?

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: Novae Res, 2013

leszel | 2014-09-24
Przeczytana: 16 września 2014

Całkiem ciekawa pozycja jak na współczesną literaturę dla młodszej młodzieży. Idzie z modą na ratowanie świata. :)
Można polecić.

„Profesor…” został nominowany do tytułu Samochodzikowej Książki 2013 roku, przez Forum Miłośników Pana Samochodzika!

Liwia | 2013-04-24

Anka wraz ze swoją przyjaciółką Julką rozpoczynają gimnazjum. Są lekko zagubione, ale dość szybko nawiązują nowe znajomości. Przyłącza się do nich dwóch chłopaków, Maks i Igor, którzy od tamtej pory nie opuszczają ich ani na krok. Już pierwszego dnia poznają Profesora, a raczej ledwo go zauważają, ponieważ prawie przez całą lekcję jest poza klasą. Nastolatkowie zastanawiają się, jaka może być przyczyna tego wyjścia. Im dłużej zaczynają się zastanawiać się nad tym i nad tajemniczą osobą Profesora, są nim coraz bardziej zafascynowani. Z każdym dniem ich fascynacja rośnie, co prowadzi do wielu niespodziewanych zwrotów akcji...

Książka jest... jakby to powiedzieć... monotonna. Jedyne co czasami pozwoli się od niej oderwać, jest postać Profesora, od której zacznę. Przez całą książkę nie wyłapałam, jak ma na imię Profesor. Nie wiem, może gdzieś to przeoczyłam, a może autorka celowo tego nie uwzględniła. Tak czy inaczej bohater ten jest postacią tajemniczą, umiejącą się ładnie i...