Bex Factor

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-62955-20-6
Asia

Bex, odkąd pamięta, zawsze marzyła o sławie i karierze piosenkarki. Kiedy pewnego dnia udaje jej się dostać na casting do popularnego telewizyjnego show, głęboko wierzy, że jej marzenia wreszcie się spełnią, a życie zupełnie zmieni. Jak to jednak często bywa, los płata jej figla. Jurorzy zamiast niej wybierają do programu Matthew, niepozornego i nieśmiałego gitarzystę, którego poprosiła, żeby akompaniował jej podczas występu. Czy Bex uda się schować dumę do kieszeni i namówić Matthew, żeby podjął wyzwanie? Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że to na barki Bex spadną wszystkie kłopoty rodzinne Matthew. A trochę ich jest.

źródło opisu: AKAPIT PRESS,2012

źródło okładki: AKAPIT PRESS,2012

LilCa | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Książka nie ma żadnego odkrywczego tematy. Czytając ją miałam wrażenie że wszystko jest pisane z dystansem i nie udało mi się wczuć w sytuację głównych postaci i szczególnie ich polubić.Zakończenie takie nijakie jak całam książka zresztą, żadnego sensownego morału. Niby jest ten wątek mamy Matta która jest chora i problemy rodzinne głównego bohatera ale jest to tak jakby pominięta i nie dokońca wyjaśnione potraktowane bardzo po macoszemu że nie skłania do żadnych głębokich przemyśleń.Książkę jednak czyta się szybko ale pewnie dlatego że jest ona krótka i cały czas nie mogłam się doczekać aż ją skończe .

Któż nie myśli o karierze, sławie być piosenkarką!!
Główna bohaterka Bex odkąd pamięta zawsze marzyła o sławie, o karierze piosenkarki.
Pewnego dnia udaje się dziewczynie dostać na casting go popularnego telewizyjnego show.
Marzy o spełnieniu marzenia swojego, lecz los nie kiedy płata figla.
Jurorzy , żeby wybrać ją wybierają Matthew.
Krótka książeczka, ale fajna przyjemna lektura.

Viconia | 2015-12-01
Przeczytana: 29 lipca 2012

Bex zawsze marzyła o karierze piosenkarki. Wygląda na to, że marzenie może się spełnić, ponieważ udało jej się dostać na casting do popularnego talent show. Do ideału brakuje jej jeszcze tylko kogoś, kto będzie jej akompaniował na gitarze. I tu znowu sprzyja jej szczęście, w szkole jest chłopak o imieniu Matthew, który gra wyśmienicie. Pozostaje jedynie zebrać się na odwagę i poprosić go o pomoc. Jednak los bywa przewrotny i jurorzy zamiast Bex, proponują udział w programie Matthew. Czy będzie miała w sobie tyle odwagi, żeby wspierać kolegę, w momencie, kiedy on spełnia jej marzenie? I czy jest na tyle silna, żeby w czasie nieobecności chłopaka zająć się jego rodzinnymi problemami?

„Bex Factor” to naprawdę ciekawa pozycja dla młodego czytelnika. Nie powiem, że jest to zupełny powiew świeżości w literaturze młodzieżowej, ale jednak czymś się wyróżnia i jest godna polecenia.
Opisane wydarzenia obserwujemy z perspektywy dwóch narratorów. Bex, dziewczyna z pasją, która mimo, że...

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Książka jest strasznie podobna do książki "Love Factor" jeśli chodzi o początek i pomysł, gdyż zakończenia są zupełnie inne. Ponieważ przeczytałam obie stwierdzam iż "Love Factor" jest dużo lepszą i dużo lepiej napisaną książką. Nie wiem czy bardziej podobała mi się po prostu jej wersja, czy pisanie jej autora... Książka pod względem technicznym jest w porządku i nie ma z tym problemu. Jest fajną książką i można ją przeczytać i być zadowolonym - w końcu ta bardziej okazuje realia tego 'krwawego' i brutalnego biznesu, w którym są same kłamstwa.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/bex-factor.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

marly | 2012-07-03

Bardzo fajna książeczka, szybko się czyta. Spodobało mi się to, że jest dwóch narratorów Bex oraz Matthew. Polecam!

ruda17 | 2017-06-12
Nabeth | 2017-01-31