Grabarz

Okładka książki Grabarz
Krzysztof Haczyński Wydawnictwo: Novae Res horror
102 str. 1 godz. 42 min.
Kategoria:
horror
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
102
Czas czytania
1 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377226148
Tagi:
zabójstwo las piekielne moce łowcy wampiry
Średnia ocen

                4,3 4,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 2 Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Krzysztof Haczyński, Karolina Kaczkowska, Tomasz Krzywik, Maciej Szymczak, Honza Vojtisek, Flora Woźnica, Zeter Zelke
Ocena 6,9
Słowiańskie st... Piotr Borowiec, Pio...
Okładka książki Słowiańskie koszmary Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Sylwia Błach, Katarzyna Bromirska, Piotr Ferens, Artur Grzelak, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Aleksandra Kozioł, Marta Krajewska, Agnieszka Kwiatkowska, Marek Kwietniewski, Jacek Pelczar, Agata Poważyńska, Mikołaj Rybacki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Maciej Szymczak, Adrian Turzański, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Ocena 6,6
Słowiańskie ko... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Spowiednikiem śmierć Piotr Barej, Piotr Ferens, Norbert Góra, Krzysztof Haczyński, Aleksandra Łaniszewska, Lavender Laver, Marta Marek, Ginger November, Klaudia Nowak, Jarosław Salamon, Maciej Szymczak, Marcin Szymkowski, Patrycja Żurek
Ocena 6,5
Spowiednikiem ... Piotr Barej, Piotr ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,3 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
763
133

Na półkach: ,

Jeżeli pisarz decyduje się na poruszenie tematu wyeksploatowanego w literaturze, w swojej prozie powinien starać się o oryginalność lub co najmniej o podanie znanych motywów w atrakcyjnym opakowaniu, aby czytelnik poczuł nutę świeżości, obcował z nim z przyjemnością i żeby po skończeniu książki pamięć o niej nie była zbyt krótkotrwała. Natomiast "Grabarz" nie dość, że liczy tylko 102 strony okrojonej fabuły, nie jest niczym innowacyjnym i wywiera mierne wrażenie.

Krzysztof Haczyński w debiutanckim thrillerze bohaterami uczynił wampiry - prawdziwych, groźnych krwiopijców, bestialskich "wysysaczy", makabryczne postacie na usługach Grabarza. "To ksiądz, który zabłądził, sprzedał duszę diabłu. Zakosztował krwi i stał się potężnym wampirem". Grabarz to arcymistrz, najsilniejszy przedstawiciel wampirów, "przesiąknięty złem do szpiku kości", który pragnie zdobyć artefakt zwiększający jego moc. Jego świtę muszą pokonać łowcy, przybyli do klasztoru, aby ludzie nie drżeli przed nadprzyrodzonymi istotami nie tylko nocą.

Ubolewam nad tym, że "Grabarz" mi się nie spodobał, ponieważ ta powieść, utrzymana w wyjątkowo ciemnej i gęstej atmosferze mroku i niebezpieczeństwa, mogłaby zostać spokojnie rozwinięta, a tak wydawała mi się migawkowa, pisana naprędce, o schematycznej konstrukcji. Do przeczytania w chwilę i zapomnienia po chwili przez tendencję do błyskawicznego brnięcia do przodu nierównym stylem, używanie ogólników, przez co "Grabarz" jawił mi się jako niedopracowany pomysł. Nie przebijający standardów i nie broniący się nowatorstwem.

W krótką historię pisarz zaangażował postacie z trzech kręgów, oczywiście podzielone między siły dobra i zła, antagonistów i protagonistów, lecz czasami wyrażały się one pretensjonalnie, a i prędkość prowadzenia fabuły nie pozwoliła na dogłębne ich przedstawienie, na poświęcenie więcej niż chwili przyzwoitej uwagi. To jak oddanie jakiegokolwiek zamówionego produktu bez ostatecznego wykończenia, dopieszczenia pewnych mankamentów i liczenie na to, że trafi on do niewymagającej i pobłażliwej osoby. Wybranie krótkiej formy wymaga umiejętności skondensowania swojej koncepcji w taki sposób, aby mimo lapidarności prezentowała ona godnie cały zamysł i przekazywała jak najwięcej w ograniczonej ilości słów, wykraczając poza konwenanse w przypadku często używanej myśli przewodniej. Natomiast "Grabarz" nie wyszedł poza wytarte już ramy.

Jeżeli pisarz decyduje się na poruszenie tematu wyeksploatowanego w literaturze, w swojej prozie powinien starać się o oryginalność lub co najmniej o podanie znanych motywów w atrakcyjnym opakowaniu, aby czytelnik poczuł nutę świeżości, obcował z nim z przyjemnością i żeby po skończeniu książki pamięć o niej nie była zbyt krótkotrwała. Natomiast "Grabarz" nie dość, że...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    23
  • Chcę przeczytać
    20
  • Posiadam
    7
  • Rezygnacja
    1
  • 2018
    1
  • 2013
    1
  • Teraz czytam
    1
  • 52 książki 2013
    1
  • 2017
    1
  • Biblioteka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Grabarz


Podobne książki

Przeczytaj także