Nieszczęścia kochania

Tłumaczenie: Joanna Guze
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jarzębina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Le Malheur d'aimer
geokuba

Znany współczesny pisarz i krytyk francuski wydał w r.1958 powieść, która jest krótkim, pełnym wdzięku romansem.Urokiem książki jest piekna i delikatna analiza uczuć, miłości krótkotrwałej, gwałtownej i czystej, rozgrywającej się na róznorodnym tle: w Paryżu, w miasteckzu bretońskim, na pustej, niemal bezludnej wysepce. Tytuł nie powienien zmylić czytelnika: to własnie "nieszczęścia miłości, zdaniem Claude Roy, stanowią wartość i urok życia."

źródło opisu: http://www.estudiante-sklep.pl/nieszczescia-kochania-p-12730.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie