Oblicze Prawdy. Żyd, który zbadał Całun Turyński

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świadkowie Tajemnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rosikon Press
Bożena

Wywiad-rzeka z wybitnym naukowcem żydowskiego pochodzenia jakim jest Barrie Schwortz, a który po 18 latach badań przekonał się do autentyczności relikwi jaką jest Całun turyński. W 1977 roku Barrie Schwortz, fotograf, specjalista od obrazowania, informatyki i technologii cyfrowych znalazł się w ekipie amerykańskich naukowców, która stworzyła organizację o nazwie STURP (The Shroud of Turin...

W 1977 roku Barrie Schwortz, fotograf, specjalista od obrazowania, informatyki i technologii cyfrowych znalazł się w ekipie amerykańskich naukowców, która stworzyła organizację o nazwie STURP (The Shroud of Turin Research Project). Był to zespół, który przeprowadził do tej pory najbardziej szczegółowe badania Całunu Turyńskiego. Jego członkowie na co dzień pracowali dla NASA lub laboratorium w Los Alamos.

Dopiero po 18 latach badań przekonał się do autentyczności Całunu. Jak do tego doszło, o tym właśnie jest ta fascynująca książka ilustrowana zdjęciami zrobionymi przez Barriego Schwortza w czasie badań Całunu.

W 1984 roku naukowcy STURP przedstawili Kardynałowi Ratzingerowi naukowe dowody 26 różnych testów, które zostały przez Niego przyjęte, zaakceptowane i przekazane papieżowi Janowi Pawłowi II. -- Uważam - mówi Barrie Schwortz - że Papież Benedykt ma większą wiedzę na temat Całunu niż jakikolwiek inny papież.

źródło opisu: http://www.rosikonpress.com

źródło okładki: http://www.rosikonpress.com

BIETKA | 2014-09-30
Przeczytana: 19 września 2014

Charakterystyczna dla Wydawnictwa Rosikon-press pięknie wydana książka-album.
Na okładce widnieje sympatyczny, lekko uśmiechnięty Barrie Schwortz, amerykański Żyd o polskich korzeniach.
Na fabułę tej książki składa się długi, wyczerpujący wywiad jaki przeprowadzil z nim polski pisarz i publicysta katolicki, Grzegorz Górny.

Aktualnie, Barrie jest emerytowanym fotografem i filmowcem, a przede wszystkim orędownikiem prawdy o Całunie Turyńskim z 35-letnim stażem badawczym. Przed wielu laty, niespodziewanie dla siebe samego został powołany do amerykańskiego zespołu badawczego o nazwie STURP, celem przeprowadzenia badań nad Całunem, szlachetnym płótnem, w które owinięto Ciało Jezusa po Jego okrutnej śmierci.
Barrie nie czuł się wtedy pewnie z powodu swego żydowskiego pochodzenia, poza tym nie miał więzi z Bogiem. Nawet myślał o rezygnacji ze swego udziału, ale jego przyjaciel powiedział mu wówczas:
-" Barrie, jedż do Turynu i wykonaj swoją robotę najlepiej jak tylko jesteś w stanie. Bóg...

Sosenka | 2013-06-20
Przeczytana: czerwiec 2013

Ostatnio dzięki wydawnictwu Rosikon Press, wpadła mi w ręce książka-wywiad z serii "Świadkowie tajemnicy". Jest to seria książek, która próbuje rozwikłać najbardziej tajemnicze zagadki świata, które do tej pory nie znajdowały żadnych racjonalnych wytłumaczeń w nauce. Książka, którą ja dostałam, jest próbą wyjaśnienia tajemnicy powstania i pochodzenia Całunu Turyńskiego.
Nie jestem za bardzo religijna, ale tego typu tajemnice intrygują wszystkich, nawet osoby niewierzące. Od wieków ludzie próbują znaleźć dowody na istnienie Boga, na to, że Jezus naprawdę istniał i umarł za ludzi na krzyżu, szukają śladów i często im się to udaje. Całun Turyński jest właśnie jedną z takich poszlak na drodze do odnalezienia prawdy o Bogu. Jest to najkrócej mówiąc płótno, w które rzekomo owinięte było ciało Jezusa po zdjęciu go z krzyża i pochowaniu do grobu. Na płótnie tym widnieje jakby "odbite" ciało, zarys mężczyzny, lecz nikt nie potrafi powiedzieć w jaki sposób wizerunek znalazł się na...

Tomasz | 2018-01-15
Przeczytana: 16 stycznia 2018