Artystyczna fotografia ślubna

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Galaktyka
Fine art wedding photography
noir_ange

Porady i techniki opracowane przez jednego z bardziej nowatorskich i rozchwytywanych fotografów ślubnych. Wielu fotografów zajmujących się półprofesjonalnie lub profesjonalnie fotografią ślubną, pragnie urozmaicić styl, utrzymać się na fali nowych kierunków, a zarazem rozwijać prowadzoną działalność. Drogą do osiągnięcia tych celów jest dziś niewymuszona, atrakcyjna estetyka, nazywana...

Wielu fotografów zajmujących się półprofesjonalnie lub profesjonalnie fotografią ślubną, pragnie urozmaicić styl, utrzymać się na fali nowych kierunków, a zarazem rozwijać prowadzoną działalność. Drogą do osiągnięcia tych celów jest dziś niewymuszona, atrakcyjna estetyka, nazywana artystyczną fotografią ślubną. Artystyczna fotografia ślubna to nie tylko chwytliwa nazwa, lecz awangardowy trend, w którym liczy się przede wszystkim odpowiednia oprawa tematu. Artystyczne zdjęcia ślubne są bardziej plastyczne niż w powszechnym dziś stylu reporterskim; znacznie częściej bywają inscenizowane i wyglądają jak żywcem wycięte z ekskluzywnego czasopisma lub magazynu dla nowożeńców.

Utytułowany fotografik Jose Villa był pionierem artystycznej fotografii ślubnej dużo wcześniej, zanim to określenie zyskało obecną popularność. Na kartach tej książki Jose dzieli się sekretami warsztatu, wysmakowanej kompozycji, oświetlenia, pozowania… i tymi najważniejszymi, dotyczącymi takiej aranżacji ujęć, by – pomimo inscenizowanego charakteru – opowiadały jakąś historię i wyglądały autentycznie. Znajdziesz w niej słynny sposób wykonywania naturalnych zdjęć, polegający na fotografowaniu z zaskoczenia, tuż po zakończeniu pozowania. Dowiesz się też, jak fotografować, by uzyskać oczekiwany efekt już w aparacie, a przez to uniknąć skomplikowanej postprodukcji. Ostatnie rozdziały zostały poświęcone zastosowaniu obranej konwencji artystycznej w gotowych produktach, takich jak albumy i pokazy slajdów, oraz rozszerzaniu gamy usług o fotografię rodzinną i dziecięcą, adresowaną do dotychczasowych klientów – niedawnych nowożeńców.

Bogactwo praktycznych przykładów, sprawdzonych technik i znakomitych zdjęć jednego z najbardziej cenionych artystów w tej branży sprawiają, że książka jest nie tylko źródłem wiedzy, lecz także niezrównaną inspiracją dla ambitnych fotografów, pragnących unowocześnić warsztat i znaleźć skuteczny sposób na usatysfakcjonowanie nowego pokolenia panien młodych.

W książce znajdziesz m.in.:
• szczegółowe informacje dotyczące kompozycji, oświetlenia oraz pozowania,
• sposoby na naturalnie wyglądające zdjęcia inscenizowane,
• metody fotografowania, pozwalające uzyskać oczekiwany efekt już w aparacie,
• informacje dotyczące budowania relacji z klientami oraz marketing w fotografii ślubnej,
• metody tworzenia zdjęć, które wprawią w zachwyt każdą pannę młodą.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2012

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl