Saga rodu Klaptunów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z Pegazem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
jagarkar

"Saga rodu Klaptunów" to pełna paradoksalnego humoru autora "Bromby i innych" powiastka filozoficzna z życia utopców, rusałek, chochlików i dziwożon. Napisana w formie kroniki jest swoistym traktatem antydydaktycznym okraszonym zabawnymi antymorałami. Mieszkańcy wód rzeki Chlipawki i jej okolic z pokolenia na pokolenie przekazywali rodowe opowieści i mądrości, które spisał wreszcie ku pamięci...

Napisana w formie kroniki jest swoistym traktatem antydydaktycznym okraszonym zabawnymi antymorałami. Mieszkańcy wód rzeki Chlipawki i jej okolic z pokolenia na pokolenie przekazywali rodowe opowieści i mądrości, które spisał wreszcie ku pamięci prawnuk Eryk. Z klaptunowej kroniki można dowiedzieć się dlaczego prautopiec Zenobi poczuł wolę latania, która z bliźniaczek Klaptunówien jest bardziej blaśniawa oraz po czym poznaje się prawdziwego utopca - poetę. Zaś w rodowych portretach Klaptunów pędzla (czy raczej pióra) Kazimierza Wiśniaka można się dopatrzyć niejednego...

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2000

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,saga-rodu-klaptunow

• Magisterium II: Miedziana rękawica
  • Tajemniczy brat
  • Ojciec '44
  • Opowieści i przypowieści
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Mity i zgrzyty
  • Piękny sekret
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Twoim śladem

8,1 (10 ocen i opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

8,83 (6 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,33 (3 ocen i opinii)
Mity i zgrzyty
Tadeusz Boy-Żeleński , Jan Gondowicz

0 (0 ocen i opinii)
Piękny sekret
Christina Lauren

6,77 (214 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (20 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Książniczka | 2015-12-28

"Tak to już bywa, że gdzie pojawiają się złe moce, tam wokół, ufne w siłę tych pierwszych, pojawiają się następne i tak powstaje paskudny krąg, w którym pogoda jest gorsza i nastaje smutniejsza, a nawet najporządniejszy utopiec robi się niechętny, niemiły i bardziej obraźliwy."

Maciej Wojtyszko w swojej opowieści opisał fantastyczny świat nad rzeką Chlipawką, zamieszkany przez utopce, dziwożony, rusałki, a nawet jednego wampira. I mimo, że to świat wymyślony, stworzony przez niezwykłą wyobraźnię, to odnajdujemy w nim nasze ludzkie charaktery, zachowania, problemy i dylematy - nieporozumienia małżeńskie, bunt dojrzewających dzieci, zawiść, próżność, złośliwość, miłość, chęć poznawania świata, a nawet tworzenie poezji i pragnienie sławy.

To wszystko opisane jest w sposób niezwykle sugestywny i inteligentny, chwilami absurdalny, groteskowy, a także trochę filozoficzny. Myślę nawet, że to zdecydowanie bardziej książka dla dorosłych niż dla dzieci - za dużo tu naszych dorosłych...

| 2012-01-04

Dla dużych i małych na chwilkę zadumy.

brambory11 | 2016-07-09
Na półkach: Dwaszesna, Przeczytane