Okładka książki Saga rodu Klaptunów

Saga rodu Klaptunów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z Pegazem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
EZOP Agencja Edytorska
typ
papier
jagarkar
6,06 (16 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Saga rodu Klaptunów" to pełna paradoksalnego humoru autora "Bromby i innych" powiastka filozoficzna z życia utopców, rusałek, chochlików i dziwożon. Napisana w formie kroniki jest swoistym traktatem antydydaktycznym okraszonym zabawnymi antymorałami. Mieszkańcy wód rzeki Chlipawki i jej okolic z pokolenia na pokolenie przekazywali rodowe opowieści i mądrości, które spisał wreszcie ku pamięci...

Napisana w formie kroniki jest swoistym traktatem antydydaktycznym okraszonym zabawnymi antymorałami. Mieszkańcy wód rzeki Chlipawki i jej okolic z pokolenia na pokolenie przekazywali rodowe opowieści i mądrości, które spisał wreszcie ku pamięci prawnuk Eryk. Z klaptunowej kroniki można dowiedzieć się dlaczego prautopiec Zenobi poczuł wolę latania, która z bliźniaczek Klaptunówien jest bardziej blaśniawa oraz po czym poznaje się prawdziwego utopca - poetę. Zaś w rodowych portretach Klaptunów pędzla (czy raczej pióra) Kazimierza Wiśniaka można się dopatrzyć niejednego...

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2000

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,saga-rodu-klaptunow

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2012-01-04

Dla dużych i małych na chwilkę zadumy.

hebius | 2015-02-12

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku