Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376206271
Kotek101

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach administracyjnych i sądowoadministracyjnych to publikacja przygotowana z myślą o praktykach – adwokatach, radcach prawnych, doradcach podatkowych i rzecznikach patentowych występujących w charakterze pełnomocników w postępowaniach administracyjnych oraz przed sądami administracyjnymi, a także o aplikantach adwokackich i radcowskich.

Książka przedstawia czynności procesowe zawodowych pełnomocników w najistotniejszych etapach postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego (z uwzględnieniem odrębności postępowania w sprawach podatkowych) oraz postępowań uproszczonych – w sprawach wydawania zaświadczeń oraz rozpatrywania skarg, wniosków i petycji, jak również postępowania sądowoadministracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem środków odwoławczych oraz nadzwyczajnych środków prawnych weryfikacji orzeczeń sądowych, m.in. objętych przymusem adwokacko-radcowskim. W odrębnej części zamieszczono wzory wybranych pism procesowych.

źródło opisu: www.ksiegarnia.lexisnexis.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.lexisnexis.pl