Spirytyzm. Fakty i mity

Wydawnictwo: Kirke

Seanse spirytystyczne, wywoływanie duchów, nawiedzone domy i niezwykłe przypadki pojawiania się osób lub przedmiotów budzą zaciekawienie i intrygują od wieków. Kiedy w połowie XIX wieku powstawał ruch zwany spirytyzmem, zainteresowało się nim wiele wybitnych osobistości, jak choćby sir Arthur Conan Doyle, autor cyklu opowieści o Sherlocku Holmesie. Zjawiska nazywane nadprzyrodzonymi towarzyszą człowiekowi w jego materialnym świecie i wywierają na niego wpływ. Poznając prawidła rządzące ową niematerialną sferą możemy nauczyć się ją kontrolować i wykorzystywać dla własnych potrzeb.Niniejsza książka przedstawia historię spirytyzmu na świecie, przybliża jego podstawowe pojęcia i zasady, zawiera także garść praktycznych porad. Czytelnik dowie się z niej, jak zorganizować i poprowadzić seans spirytystyczny, przeczyta niezwykłe historie nawiedzonych domów, zamków, klasztorów oraz zapozna się z podstawowymi regułami parapsychologii, uznanej przez wiele liczących się uczelni za kierunek nauki zasługujący na uwagę.

KiRu | 2014-08-20

Jeżeli ktokolwiek pozwolił sobie na sięgnięcie po tą książkę - Ma szansę na konfrontację z tą stroną życia, o jakiej szarym ludziom się nie śniło.

Zmarli, Duchy, Demony - Te i inne hasła padają przy owej lekturze, napisanej w sposób przejrzysty i rzetelny.

Czytelnik zainteresowany zagadnieniami z zakresu okultyzmu - Nie zawiedzie się, jednakże bardziej nasyci się przy tej książce ten - Kto dopiero raczkuje w owej dziedzinie. Weterani uznają ją natomiast, za coś w rodzaju miłego przypomnienia, powtórzenia wiadomości i za uzupełnienie domowej kolekcji książek.

Natomiast ci którzy okultyzmem się nie zajmowali i nie mają zamiaru się nim zajmować - Mogą ot tak zająć się lekturą tejże książki - Jeżeli chcą skonfrontować się z czymś co odbiega od szarego kanonu.

Polecam, nie odradzam, jest to jedna z tych bezpiecznych i prostych książek - W moim osobistym odczuciu.

| 2016-01-13

Dobra