Co myślę patrząc na rozebraną Polkę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
film francuski, film polski
Adrian Tync

Błyskotliwy esej wybitnego awangardowego reżysera filmowego, zmarłego w 2006 roku, poświęcony epizodom z jego życia, sztuce filmowej, współczesnej kulturze. Prowokacja intelektualna w stosunku do utartych artystycznych hierarchii i estetycznych stereotypów. Obfity zestaw fotosów z filmów Waleriana Borowczyka, rysunków, obrazów, także rozmaite okruchy życia.

źródło opisu: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/index.php?s=karta&id=308

źródło okładki: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/okladki/okladka308.jpg

wypuklytalerz | 2017-07-27
Przeczytana: 22 lipca 2017

Gdyby nie tony prześlicznych obrazków w 2/3 objętości książki to pisałbym tu tylko jak zadufanym w sobie bucem był Borowczyk. Nie dość, że arogancją obdzieliłby pół świata to drewniany, prostacki, pozbawiony jakiejkolwiek samoświadomości styl niemal fizycznie boli. Po 50 stronach prawie to spaliłem.