Dynamo - Niemożliwe nie istnieje

Tłumaczenie: Joanna Peplińska
Wydawnictwo: Pascal
Dynamo - Nothing is impossible
Dynamo, magik, iluzjonista

Poznaj DYNAMO, najbardziej intrygującego magika XXI wieku! Słynny iluzjonista zdradza, jakim cudem niemożliwe staje się możliwe. SPACER SUCHĄ STOPĄ PO TAMIZIE PRZENIKANIE PRZEZ SZYBY ŚNIEG ZMIENIAJĄCY SIĘ W DIAMENTY… …to tylko nieliczne ze sztuczek, jakie ma w zanadrzu bohater tej książki. Ten niepozorny chłopak swoimi niewiarygodnymi iluzjami zadziwił, przeraził i zelektryzował tysiące...

Poznaj DYNAMO, najbardziej intrygującego magika XXI wieku!

Słynny iluzjonista zdradza, jakim cudem niemożliwe staje się możliwe.

SPACER SUCHĄ STOPĄ PO TAMIZIE

PRZENIKANIE PRZEZ SZYBY

ŚNIEG ZMIENIAJĄCY SIĘ W DIAMENTY…

…to tylko nieliczne ze sztuczek, jakie ma w zanadrzu bohater tej książki. Ten niepozorny chłopak swoimi niewiarygodnymi iluzjami zadziwił, przeraził i zelektryzował tysiące ludzi na całym świecie.

Niezwykła opowieść DYNAMO ujawnia kulisy życia, do którego wstęp mają tylko wybrani. To również opowieść o wrażliwości, miłości i trudnej drodze do spełnienia marzeń. Ci, którzy wierzą, nie potrzebują wytłumaczenia, tych zaś, którzy nie wierzą, nic nie przekona.

TO NIE JEST ILUZJA. TO PRAWDZIWA HISTORIA ZADZIWIAJĄCEGO DYNAMO.

Magia istnieje. Całkiem serio zajmują się nią psychologowie i neurobiolodzy, którzy badając sztuczki iluzjonistów, odkrywają prawa rządzące ludzkim umysłem. Całkiem serio zajmuje się nią także Steven Frayne, znany jako DYNAMO, który dzięki magii zapanował nad chorobą, pokonał własną słabość i zjednał sobie przyjaciół.
Katarzyna Sroczyńska, „Focus”

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

Oficjalna recenzja
helmans książek: 229

I believe in magic

Wiara w siły nadprzyrodzone towarzyszyła ludzkości na każdym kroku jej egzystencji. Współcześnie czarownicy, szamani i magowie zakorzenili się na dobre w literaturze, kinematografii i innych sferach naszego życia. Dynamo jest magikiem szczególnym. Wychodzi na ulice, aby rozpowszechniać sztukę iluzji wśród każdego pokolenia. Chociaż daleko mu do wyczynów Harry’ego Pottera, skutecznie udowadnia, że czarować i wprawiać ludzi w osłupienie można bez użycia drewnianej różdżki.

Steven Frayne jest młodym Anglikiem, dla którego iluzja jest tym, czym powietrze dla zwykłych śmiertelników. Ciężką pracą doszedł do perfekcji i obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych iluzjonistów świata. Książka „Dynamo - Niemożliwe nie istnieje” ujawnia czytelnikowi przeżycia i kulisy sławy angielskiego guślarza. Odbiorca poznaje go jako zwykłego chłopaka, który zainspirowany karcianymi sztuczkami swojego dziadka, postanawia całkowicie poświęcić się tej profesji, przy czym robi to w inny, niestandardowy sposób. Do swoich sztuczek nie potrzebuje rekwizytów, królików wyskakujących z kapeluszy, lasek, czarnego garnituru skrojonego na miarę i innych podobnych eksponatów. Wystarczy przypadkowa osoba, a magia staje się jedną wielką (i cholernie dobrą) improwizacją. Spacer po Tamizie, lewitacja, pionowa przechadzka po elewacji budynku, zmniejszanie telefonów czy teleportacja to tylko kropla w morzu talentu Dynamo.

Książka udowadnia, jak potężna jest wytrwałość i dążenie do założonego celu przez samodoskonalenie. Steven zawsze chciał zapisać się na kartach historii współczesnej sztuki zaklinania magii i pomimo przeciwności oraz nieuleczalnej choroby udowodnił światu, że nie należy się poddawać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jego wędrówka jest inspirująca i zachęcająca do nieustępliwości.

Chociaż książka jest przyjemna w odbiorze, to nie zabrakło w niej kilku sprzeczności. Wynika to przede wszystkim z niekonsekwencji Stevena w opisywaniu swojego charakteru. Ujawnia czytelnikowi, że nie nazywa swoich widzów „fanami”, gdyż znaczyłoby to, że jest lepszy i góruje nad nimi. Jak nietrudno się domyślić, dalej Dynamo używa słowa „fan” w odniesieniu do widzów swoich występów. Drugą niedogodnością jest skromność głównego bohatera. Kreuje się on bowiem na cnotliwego, wstydliwego i ascetycznego mężczyznę (i w przeważającej części książki faktycznie jest takim człowiekiem), lecz zdarzają się chwile próżności i przesadnego afiszowania się ze swoimi umiejętnościami (syndrom „kogo to ja w życiu nie spotkałem”). Proszę nie zrozumieć mnie źle, każdy ma w sobie trochę z chwalipięty, lecz Dynamo robi to w sposób, w którym chce odwrócić swoją chełpliwość w skromność i przy tym wmówić odbiorcy, że powściągliwość jest dla niego najważniejsza.

Niemniej jednak książka „Dynamo - Niemożliwe nie istnieje” jest pozycją dobrą, w której czytelnik zostanie przeniesiony do czasów dzieciństwa, gdzie wszystko wydawało się możliwe i ekscytujące. Magia fascynowała (no, może z wyjątkiem czasów średniowiecznych), urzeka i będzie wzbudzać emocje jeszcze przez czas. Książka nie jest jednak wprowadzeniem do świata iluzjonisty i nie odkrywa tajemnic tej profesji. Jest to podróż, w której najważniejsze są marzenia – marzenia, które się spełniają. Życzę wszystkiego dobrego Stevenowi, gdyż podziwiam jego pracę i nie mogę się doczekać jego kolejnych występów.

Damian Hejmanowski

Cyrysia | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Czy magia rzeczywiście istnieje? Czy można ją znaleźć w naszym codziennym życiu? Do niedawna sceptycznie podchodziłam do całej ezoteryki, ale po lekturze ''Dynamo. Niemożliwe nie istnieje'' Steven Frayne otworzyłam się na nowe możliwości.

Dynamo, właściwie Steven Frayne (ur. 17 grudnia 1982 w Bradford) to słynny brytyjski iluzjonista. W Polsce znany jest głównie z programów ''Więcej niż magia'' i ''The best of'' emitowanych na Discovery Channel. Dorastał na cieszącym się złą sławą osiedlu Delph Hill w mieście Bradford w Anglii Północnej. Wychowywany był jedynie przez matkę, gdyż ojciec odsiadywał długie wyroki w więzieniu. W międzyczasie zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna, która należy do grupy schorzeń określanej nieswoistymi zapaleniami jelit. Z powodu swoich dolegliwości fizycznych odstawał nieco od innych dzieci, przez co był dla nich łatwą ofiarą. Miłość do sztuki magicznej zaczepił w nim ukochany pradziadek. W wieku 19 lat postanowił, że zajmie się tym...

Patrycja Leszczyńska | 2014-11-08
Przeczytana: 05 listopada 2014

Nie wiem czy można ocenić czyjąś biografię. Jest napisana na podstawie tego co przeżyliśmy, można ocenić jedynie styl.
Magik Steven od długiego czasu mnie intryguje swoimi wyczynami. Jego osoba daj mi siłę, by wierzyć, że na prawdę wszystko jest możliwe. Ale jest jeden warunek - trzeba w to uwierzyć. Sam długo zmagał się z przeszkodami, by znaleźć się tam gdzie teraz jest. Dlatego wiem, że własnym uporem i zaangażowaniem można zmienić wszystko. Z czystym sercem polecam.

MoznaPrzeczytac | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

„Dynamo. Niemożliwe nie istnieje” to pierwsza książka autorstwa Stevena Frayne'a, brytyjskiego iluzjonisty znanego jako Dynamo, który zasłynął w Polsce programem „Więcej niż magia”. Opis z tyłu książki zapowiada, że znajdziemy w niej kulisy życia, do którego wstęp mają tylko wybrani...

Pełna recenzja książki na stronie:

JDM | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 listopada 2014

„Słynny iluzjonista zdradza, jakim cudem niemożliwe staje się możliwe. (…) Niezwykła opowieść DYNAMO ujawnia kulisy życia, do którego wstęp mają tylko wybrani” – te fragmenty opisu radzę potraktować metaforycznie. Osobiście w książce nic takiego nie odnalazłam. A ujawniane przez autora „kulisy życia” są na zbliżonym poziomie, do tych ujawnianych przez niego w telewizji.

Książka opowiada o drodze jaką przemierzył Dynamo, zanim zaistniał z własnym programem telewizyjny. Pisze o tym kogo spotkał, dla kogo występował, kogo zachwycił, kto zachwycił jego, kto go zaprosił (albo wynajął) na przyjęcie, kogo zadziwił, kto go zainspirował, z kim był na kolacji, u kogo gościł.. Wymienia baaardzo dużo nazwisk opisując właśnie takie krótkie epizody.

Dynamo jest dla mnie bardzo fascynującą i magiczną postacią, ale jak się okazuje, tylko na ekranie. Spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, niestety czuję się rozczarowana.

Kajetan | 2016-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Dobra pozycja dla osób lubiących czytać biografię, interesujących się iluzjami i magią. Innych może nudzić, mnie niestety miejscami nudziła. Pełna recenzja: http://moznaprzeczytac.pl/dynamo-niemozliwe-nie-istnieje-steven-frayne/

Elizka Krala | 2014-11-04

Dzięki tej książce czytelnik jest w stanie uwierzyc że wszystkie marzenia są w sasięgu naszej ręki

Kamil Czaja | 2017-06-11
aniask13 | 2016-12-02