Okładka książki Kwiatki Papieża Franciszka

papier
darekolsztyn
9,29 (7 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Kwiatki papieża Franciszka nawiązują do bardzo popularnego, powstałego w XIII wieku utworu Kwiatki świętego Franciszka. Światowe media każdego dnia informują o niekonwencjonalnych zachowaniach papieża. Doniesienia te są jednak zbyt powierzchowne, czy wręcz sensacyjne, aby na ich podstawie można było poznać prawdziwe oblicze tego Bożego człowieka. Ojciec Święty – podobnie jak św. Franciszek – ze...

Ojciec Święty – podobnie jak św. Franciszek – ze swoim umiłowaniem ubóstwa staje się wzorem dla wszystkich wiernych – zarówno dla osób duchownych, jak i świeckich.

Ta książka to rodzaj duchowego portretu skromnego człowieka, który został papieżem. Zawiera niezwykły wybór najpiękniejszych wypowiedzi Jorge Mario Bergoglio jako kardynała oraz wszystkie dotychczasowe jego wystąpienia jako papieża Franciszka.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1016/kwiatki-papieża-franciszka

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2013-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2013

Kiedy 13 marca 2013 papieżem okazał się kardynał z Argentyny świat zamarł. Po dwóch jego poprzednikach nie-Włochach spodziewano się, iż to Włoch obejmie pieczę nad Stolicą Piotrową. Z czasem jednak zaskoczenie zaczęło odchodzić, a w jego miejsce pojawiało się zdziwienie. Okazało się, że przyjęcie imienia Franciszek było zapoczątkowaniem zmian jakie wprowadzał ten uśmiechnięty aczkolwiek stanowczy człowiek. Ubóstwo w stroju, wyjście w kierunku wiernych, przypomnienie roli jaką pełni kapłaństwo to czyny jakimi papież Franciszek zjednał sobie ludzi na świecie.
Kardynał Bergoglio to jezuita, którego niezwykła postać budzi nadzieje u wiernych i strach wśród tych, którzy przywykli do wygód doczesnego świata.

Nie wystarczy jednak słuchać o człowieku, ale posłuchać człowieka by go poznać. Dlatego postanowiłam sięgnąć po Kwiatki papieża Franciszka,

"zbiór najpiękniejszych wypowiedzi Jorge Mario Bergoglio jako kardynała (także metropolity Buenos Aires) oraz wszystkich dotychczasowe jego wystąp...

Kasiek | 2013-05-30
Przeczytana: 19 maja 2013

Po śmierci Jana Pawła II wokół Jego osoby narosło wiele kontrowersji. Jednym z poważniejszych zarzutów było to iż – zaiste ludzie Go uwielbiali, ale nie znali Jego nauk. Patrząc na nas Polaków papieskie kremówki tak, ale kto czytał encykliki. Inaczej, kto czytał encykliki, aby zrozumieć naukę tego Wielkiego Polaka, którym tak się szczycimy, a nie dlatego, że w szkole, czy na studiach kazali. Obawiam się, że z Franciszkiem może być podobnie… Już teraz jest postacią, wybaczcie sformułowanie – kultową. W przeciwieństwie do powściągliwego Benedykta XVI, który był człowiekiem nauki, jego przemowy były naukami teologa, które nie dla każdego były przyswajalne. Franciszek, w krótkich, żołnierskich słowach mówi to co jest najważniejsze dla naszego życia w wierze.

Wydawnictwo M krótko po wyborze nowego Następcy św. Piotra wydało książkę „Kwiatki papieża Franciszka”, jest to wybór fragmentów kazań i mów które wygłosił, jeszcze jako kardynał, ale także już jako Papież. Ostatni tekst pochodzi z...

Melania | 2013-11-26
Przeczytana: 09 lipca 2013

13 marca 2013 roku biały dym unoszący się nad kaplicą Sykstyńską ogłosił światu że Konklawe wybrało nowego papieża - kardynała Jorge Mario Bergoglio - jezuitę, który został 266 papieżem, przyjmując imię Franciszek. Papież Franciszek chce zająć się problemami biednych na wzór św. Franciszka z Asyżu, powiedział "Chciałbym Kościoła ubogiego, dla ubogich", sam jest skromny - zamieszkał nie w Pałacu Papieskim, tylko w mieszkaniu w Domu Św. Marty, porusza się pieszo po Watykanie, a poza nim jeździ samochodem żandarmerii watykańskiej. Skromy, wprowadzający reformy, oddany ludziom i Kościołowi.

Uśmiecha się do nas i przekazuje nam swoje myśli - i o tym jest ta książka "Kwiatki Papieża Franciszka", na wzór powstałego w XIII w. utworu "Kwiatki świętego Franciszka". Książeczka zawiera wybór wypowiedzi kardynała Jorge Mario Bergoglio, oraz papieża Franciszka - od czerwca 1999 roku do kwietnia 2013 roku. Papież Franciszek swoimi wypowiedziami zaprasza nas do obcowania z Chrystusem, pokazuje nam je...

Hanna | 2013-11-18
Przeczytana: październik 2013

"Kwiatki papieża Franciszka" to książka zawierająca zbiór wypowiedzi Jorge Mario Bergoglio, zarówno tych przed, jak i po wybraniu go na Ojca Świętego. Pamiętamy, jak wielkim zdziwieniem był wybór papieża z końca świata. Tytuł publikacji nawiązuje do utworu z opowieściami o świętym Franciszku, którego imię nosi obecny papież.

Z wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka jasno wynika, że powinniśmy nieść pomoc ubogim, wykluczonym, nieszczęśliwym, powinniśmy zapomnieć o zemście i pragnąć prawdy, dobra i piękna. Pragnąć Boga. Papież Franciszek dużo uwagi skupia również na ludziach starszych, których należy darzyć szacunkiem i nie zapominać o ich potrzebach, oraz dzieciach - to one przecież są "przyszłością narodów".

Mimo że trudno jest czasem w pełni zawierzyć się Bogu, wybaczyć innym, wspierać słabszych, to warto spróbować. Nie ze wszystkimi kwestiami i poglądami papieża się zgadzam, ale większość z nich jest naprawdę mądra i niewątpliwie lektura tej książki zmieni coś w naszym życiu. Zaznaczy...

Krysia | 2014-01-13
Przeczytana: 04 listopada 2013

W marcu 2013 roku oczekiwałam na wybór nowego Papieża. Zastanawiałam się, z jakiego państwa będzie On pochodził. Czy będzie Włochem, a może będzie to pierwszy w historii Papież poza Europy np. Afryka, Azja, Ameryka? Media spekulowały, jaki to nowy Papież powinien być - medialny, nowoczesny, itp.

13 marca 2013 roku został wybrany nowy Papież. Okazał się nim być Kardynał z Argentyny Jorge Mario Bergoglio - Papież Franciszek. Czy spełnia on oczekiwania mediów? Nie wiem, szczerze mało mnie to obchodzi, bo moje oczekiwania spełnia.
Papież Franciszek jest człowiekiem, który ponad wszystko stawia tych najmniejszych i najbiedniejszych. Uważa, że w życiu ważna jest skromność, odrzuca od siebie bogactwa i luksusy.
Papież Franciszek, choć skromny to nie koniecznie zacofany technologicznie. Cały czas zaskakuję to nowymi zdjęciami z komórki z innymi ludźmi, to korzysta z twittera. Uśmiechnięty, otwarty na ludzi, a zarazem stanowczy takiego Go pokochali ludzi.

"Kwiatki Papieża Franciszka" nawiązu...

Claire | 2013-10-16

"Jeżeli nasze serce jest zamknięte,
to możemy mieć w rękach kamienie,
aby rzucać je na innych.
Jeśli natomiast mamy wiarę w sercu otwartym,
możemy wraz z innymi budować miłość.

Zaraz po wyborze nowego następcy św. Piotra, kardynała Jorge Mario Bergogolio z Argentyny, świat pierw zaskoczył się jego postawą, a później zachwycił. Skromny, pokorny, a przede wszystkim prawdziwy kapłan wzbudził sympatię nie tylko wśród wierzących.
Zewsząd napływały do nas nowe informacje na temat papieża Franciszka - o jego ubogim życiu, otwartym sercu nie tylko na katolików. Sam papież Franciszek powiedział, że chciałby Kościoła ubogiego, dla ubogich.

Niedługo po wyborze Franciszka, wydawnictwo M wydało książkę pt. "Kwiatki papieża Franciszka". Tytuł od razu nasuwa nam na myśl inną pozycję o podobnym brzmieniu - "Kwiatki świętego Franciszka". Nie jest to przypadkowy zabieg. Święty Franciszek z Asyżu i ten "nasz" Franciszek mają wiele wspólnych cech.

Książka, jak głosi fragment okładki, jest zbiorem naj...

beatah | 2013-06-04

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku