Piraci z Karaibów

Wydawnictwo: Bellona
Bożena

Autor wielu morskich książek zaprasza nas w gąszcz wysp i wysepek, lagun i ustronnych zatoczek Karaibów. W tej egzotycznej scenerii zrodziły się bowiem pirackie sławy tej miary co Francis Drake, Henry Morgan, Francois L'Ollenais, Piet Heyn i wielu innych. Wnikliwy autor już w XVI-XVIII stuleciach doszukał się także na Karaibach piratów polskich. Było ich wielu, szczególnie w pierwszej połowie XIX wieku, a znani z imienia i nazwiska: Ignacy Blumer, Izydor Borowski, Kazimierz Luks i Józef Olszewski, byli dowódcami pirackich okrętów.

Książka oparta na sprawdzalnych faktach zawiera wiele sensacyjnych wątków, a jednocześnie przynosi ogromny ładunek wiedzy na temat morskiego rozboju w tym rejonie świata - zwłaszcza że i w czasach nam współczesnych piraci na Karaibach związani z produkcją i handlem narkotykami są również aktywni, okrutni i zachłanni jak dawniej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

Jakub Drewnik | 2015-11-27
Na półkach: E-booki

Zgadzam się ze Staszkiem Porazką, książce brakuje pazura. Niby wszystko jest na miejscu: tematyka interesująca, przystępnie napisana (ale jednocześnie nie wciąga) , nie przeładowana faktami ale czegoś brakuje. Ogólnie średnia.

StaszekPorazka | 2015-08-13
Na półkach: Podróże i przygody
Przeczytana: 2014 rok

Tematyka dość egzotyczna, więc na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Książka zawiera wiele cennych informacji i osoby zainteresowane problemem znajdą w niej sporo interesujących wiadomości. Szkoda tylko, że brakuje w tym wszystkim trochę "pazura", bo książka mogłaby być napisana nieco luźniejszym językiem. Oprócz suchej wiedzy przydałoby się też trochę więcej anegdot i zabawnych opowiastek. Historia piractwa zna przecież mnóstwo takich motywów.

Macoma | 2017-10-02
Przeczytana: październik 2017