Magia Celtów i Wikingów

Wydawnictwo: Kirke
poradniki

Książka prezentuje zarys bogatej i niezwykłej mitologii Celtów i Wikingów, przedstawia ich złożony panteon, zaznajamia z filozoficznymi podstawami rządzącymi magią wszechobecną w ich świecie.Opisuje niezwykle interesujące magiczne alfabety &

Hekate | 2012-04-29
Przeczytana: 2011 rok

książka ma mnóstwo błędów
niektóre wyrywkowo wrzucane wątki z mitologii zrozumieją tylko osoby które posiadają już sporą wiedzę w temacie
+ za fajne opisanie run

Milena Kijewska | 2013-03-24

Magia… Magia jest wszędzie. W czasach, kiedy w świecie książek aż roi się od pozycji z gatunku fantasy możemy spotkać fabuły oparte na różnych mitologiach, odniesienia do horoskopów, tajemniczych druidów, magików, wróżek, czarów. Wielu z nas ciągnie do takich rzeczy. Interesujemy się tradycjami, legendami, mitologiami innych kultur. Jeżeli jesteś jedną z takich osób to dzisiejsza omawiana przeze mnie książka jest dla Ciebie.
„Magia Celtów i Wikingów”, jak już sama nazwa nam sugeruje, zawiera w sobie szczegóły dotyczące Wikingów i Celtów. Zarys treści doskonale przedstawia nam opis z tyłu książki:
Książka prezentuje zarys bogatej i niezwykłej mitologii Celtów i Wikingów, przedstawia ich złożony panteon, zaznajamia z filozoficznymi podstawami rządzącymi magią wszechobecną w ich świecie. Opisuje niezwykle interesujące magiczne alfabety - runy Wikingów i ogham Celtów oraz sposoby wróżenia z nich, a także oparty na oghamie horoskop druidów, tajemniczych kapłanów i...

Sigurd_Wayfarer | 2015-09-17
Kamil Piekarski | 2015-08-05