Wprowadzenie do bushido

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kokoro". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Diamond Books
978-83-89332-42-4
Bushido, kodeks samurajski
poradniki
Cavalcanti

Klasyka japońskiej myśli bushido. Przedstawia obraz "idealnego samuraja", wiernego rycerskim zasadom i żyjącego ciągle w cieniu śmierci. Wydanie drugie, ilustrowane drzeworytami przedstawiającymi znanych wojowników z końca okresu sengoku (wydanie pierwsze ukazało się w serii Kokoro pod tytułem "Kodeks młodego samuraja").
Miękka oprawa, 16 x 23cm, 128 stron.

źródło opisu: Diamond Books 2009

źródło okładki: Diamond Books 2009

Sikandar | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Nippon

Przemyślenia XVII-wiecznego samuraja pełne ducha filozofii Zen. Trochę taki poradnik pozytywnego myślenia pt. "Jak być dobrym człowiekiem" z elementami minimalizmu. Trudno to ocenić.