Najnowsze artykuły
- ArtykułyGwiazda Hollywood czyta Tokarczuk, a „Quo vadis” i „Heartstopper” wracają na ekranyAnna Sierant3
- Artykuły„Piszę takie powieści, jakie sama chciałabym czytać”: rozmawiamy z Agnieszką PeszekSonia Miniewicz1
- ArtykułyPrzyszłość należy do czytających. Weź udział w konferencji Literacy for Democracy & BusinessLubimyCzytać1
- Artykuły„Lata beztroski” – początek sagi o rodzinie Cazaletów, która wciągnie was jak serial „Downton Abbey”Marcin Waincetel2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Tomasz Czerwiński
4
7,5/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,5/10średnia ocena książek autora
43 przeczytało książki autora
179 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Budownictwo ludowe w Polsce Tomasz Czerwiński
7,5
http://esperazna.blogspot.com/2014/06/budownictwo-ludowe-w-polsce-tomasz.html
Duże i szczegółowe zestawienie najpiękniejszych egzemplarzy budownictwa ludowego. Cudowne ilustracje przenoszące wyobraźnię do kilku wieków wstecz. Historia, rozwój, zestawienie ludowego budownictwa, konstrukcji, materiałów, wiary oraz zdobnictwa jakie kiedyś rozpowszechnione było na całą Polskę. Typowe budynki i ich architektura są podzielone na działy - województwa. Kapliczki, kościoły oraz budynki inwentarskie jako osobne działy, opisane bardzo dokładnie.
Gratka dla każdego fana historii architektury oraz każdej osoby, która takie budynki posiada na własność. Serdecznie polecam! :)
Budownictwo ludowe w Polsce Tomasz Czerwiński
7,5
Ciekawa monografia od której, tak naprawdę, powinno zacząć się przygodę z polską etnografią, a z serią "Ocalić od zapomnienia" w szczególności.
Autor opisuje wyczerpująco wszystkie elementy budowy wiejskich budynków, ich rodzaj i przeznaczenie, przybliża nam zapomniane już nazwy oraz zaskakuje tymi, których używamy na co dzień, nie znając ich etymologii. W "Budownictwie ludowym" przeczytamy m.in. o rodzajach wsi, czarnej i białej izbie, pracy kowala i tracza czy konstrukcji zrębowej.
Co więcej, autor umieścił w swojej książce opisy charakterystycznych budowli w każdym z rejonów naszego kraju oraz wzbogacił pozycję o kilkadziesiąt zdjęć wraz z odniesieniami gdzie zostały zrobione, dzięki czemu możemy sami odwiedzić te miejsca.
Tak jak poprzednie pozycje z serii, "Budownictwo ludowe" napisane jest językiem przystępnym, zawiera elementarne informacje napisane fachowo i wyczerpująco. To czego nie ogarniamy w tekście przedstawione jest, ponadto, na licznych projektach, schematach i legendach.
Polecam. Książka dla wszystkich od lat pięciu do stu pięciu.