Serce Duszy. Świadomość emocjonalna

The Heart of the Soul: Emotional Awareness
83-918022-4-8
poradniki
AleksaZ

Książka ta to dzieło Gary Zukav'a oraz jego duchowej partnerki Lindy Francis. Gary Zukav jest autorem bestsellera New York Times'a "Siedlisko duszy", pozycji sprzedanej w milionach egzemplarzy. Jest to najobszerniejsze dzieło omawiające temat emocji jakie jest na dzień dzisiejszy dostępne na rynku. Gary Zukav podjął się tematu świadomości emocjonalnej definiując go jako kluczowy aspekt rozwoju duchowego. Twierdzi on, że znajomość swoich emocji jest nieodzowna w kreowaniu Autentycznej Mocy, gdyż zwraca uwagę na aspekty osobowości, które wymagają zauważenia i uleczenia. Ciągła świadomość emocjonalna sprowadza uwagę na chwilę teraźniejszą, co pomaga żyć Tu i Teraz. Książka zawiera opis wszelkich rodzajów ucieczki od emocji oraz serię ćwiczeń, które pomagają czytelnikowi w odzyskaniu świadomości emocjonalnej.

"Najdłuższa droga, jaką masz do przebycia, wiedzie od głowy do serca. Moja podróż wciąż trwa, podobnie jak droga mojej duchowej towarzyszki, Lindy Francis, a także twoja. Wszyscy jesteśmy w tej podróży. Droga do serca to nasza przyszłość i jedyny sposób na jej kształtowanie. Jest to podążanie w stronę całości, integralności i współodczuwania. To uzdrowienie naszych tęsknot, uzdrowienie konieczne do realizacji naszego pełnego potencjału." - pisze Gary Zukav.
"Nauka doświadczania emocji to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie przed nami stoją. Wielu ludzi nie wie, że są gniewni, nawet jeśli wściekłość przepływa przez nich niczym rwąca rzeka. Inni nie widzą własnego smutku, nawet jeśli jest to jedyne uczucie, jakie znają. Większość ludzi dostrzega swoje emocje dopiero wtedy, gdy zrywają one wszelkie tamy i unoszą ich z prądem, wytrącając z rutyny codziennych zajęć, dążeń i grożąc utratą życia." - twierdzą autorzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Centrum, 2003

źródło okładki: www.wydawnictwocentrum.pl

JDM | 2015-03-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2015

„Serce Duszy” to wymagająca książka i dla wymagającego Czytelnika. Polecam wszystkim tym, którzy szukają w poradnikach czegoś, co ich poruszy i zaskoczy, podważy dotychczasowe paradygmaty, a czasem zdenerwuje, czegoś co może rzucić nowe światło na dotychczasowe życie.

Polecam Czytelnikowi, który jest gotowy przyjąć wyzwanie, jakim jest ciągła praca nad sobą i nie boi się tego, że będzie ona niekiedy ciężka.

| 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Zdarza się, że człowiek odcina się od swoich emocji, pozostając we władzy rozumu i skupiając się na tym co przychodzi doń z zewnątrz. Autor tej książki przypomina jak ważnym życiowym drogowskazem mogą być emocje. Jak wiele mogą powiedzieć nam o nas samych, gdy chcemy ich słuchać a nie pozostawać w transie, w uśpieniu. Ważna książka na drodze duchowego rozwoju.

Paweł Chomik | 2015-07-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane