Rozwój inteligencji emocjonalnej Twojego dziecka. Przewodnik świadomego rodzica

Wydawnictwo: Helion
8324619410
poradniki

Równowaga dziecięcego umysłu i ciała - łatwość radzenia sobie z negatywnymi emocjami - Umiejętność rozładowywania stresu - zdolność do koncentracji w każdych warunkach Linda Lantieri i Daniel Goleman stworzyli idealny duet pomagający dzieciom odkryć i opanować ich wrodzone umiejętności, gwarantujące im dobre samopoczucie, spokój, odprężenie i rozwój inteligencji emocjonalnej. Program,...

Równowaga dziecięcego umysłu i ciała

- łatwość radzenia sobie z negatywnymi emocjami
- Umiejętność rozładowywania stresu
- zdolność do koncentracji w każdych warunkach

Linda Lantieri i Daniel Goleman stworzyli idealny duet pomagający dzieciom odkryć i opanować ich wrodzone umiejętności, gwarantujące im dobre samopoczucie, spokój, odprężenie i rozwój inteligencji emocjonalnej. Program, który stworzyli, pozwala rodzicom i ich dzieciom we wspaniały sposób przeżyć przygodę budowania siły wewnętrznej i odporności w radzeniu sobie ze stresującymi sytuacjami, pojawiającymi się każdego dnia
dr Jon Kabat-zinn, profesor medycyny Ośrodka Medycznego Uniwersytetu Massachusetts

Dziecko emocjonalnie szczęśliwe i inteligentne

Pragniesz, aby Twoje dziecko miało wszystko, co potrzebne mu do szczęścia. Dlatego jak najwcześniej zaczynasz myśleć o jego przyszłości. Jesteś świadomy tego, że by osiągnąć w życiu sukces, musi ono wyróżniać się z otoczenia - znać języki obce, grać na instrumentach, uprawiać sporty. Jednak czy pamiętasz o tym, że to wszystko są wielkie wyzwania, wyzwalające równie wielki stresa Że Twoje dziecko na drodze do kariery spotka ludzi równie dobrze wykształconych i nieprzeciętnycha Musi ono zatem od najmłodszych lat uczyć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i budować pozytywne relacje z ludźmi.

Szczególnie ważne jest zbudowanie wewnętrznej odporności Twojej pociechy, pozwalającej na swobodne radzenie sobie z wszelkimi problemami, jakie mogą stanąć na jej drodze. Aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku uporać się z tym zadaniem, doświadczona pedagog, Linda Lantieri, oraz znany psycholog zajmujący się rozwojem inteligencji emocjonalnej, Daniel Goleman, opracowali zestaw nowoczesnych technik i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Ich celem jest kształtowanie poczucia własnej wartości, poprawianie zdolności do koncentracji i komunikacji z otoczeniem, rozwijanie empatii oraz umiejętności panowania nad negatywnymi emocjami. Możesz być pewien, że z takim bagażem inteligencji emocjonalnej Twoja pociecha szczęśliwie przejdzie przez życie!

- ćwiczenia uspokajające, redukujące stres i poprawiające samopoczucie.
- Techniki pomagające rozluźnić ciało i skupić uwagę.
- Budowanie umiejętności odczytywania sygnałów własnego ciała.
- Nauka reagowania w obliczu negatywnych wydarzeń.

Aleksandra | 2012-02-22
Baryłka | 2015-12-08