Zbrodnia i medycyna

Wydawnictwo: POLWEN
zdrowie, medycyna
margaretka77

WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWA Z POGRANICZA ZBRODNI I MEDYCYNY Nazywam się Gianna Jessen. Mam dziewiętnaście lat. W języku potocznym jestem tak zwaną „spapraną aborcją”. Gdyby aborter rozpoczął swój dyżur wcześniej, nie byłoby mnie dziś tutaj”. John Pearsons – chłopiec z zespołem Downa urodził się w Wielkiej Brytanii. „Nie chcę go”, powiedziała matka.Cztery dni później John już nie żył. W...

WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWA
Z POGRANICZA ZBRODNI I MEDYCYNY

W 2003 roku Agnieszka Terlecka spadła z konia.W śpiączce przewieziono ją do szpitala w Pile. Lekarze uznali ją za zmarłą i proponowali pobranie organów do przeszczepów. Rodzice nie zgodzili się. Agnieszka żyje. Dziś jest zdrowa. W 2011 roku zdała maturę i dostała się na studia.

„Jestem człowiekiem, a mimo to zostałem poczęty techniką, która ma swoje korzenie w hodowli zwierząt. A najgorsze jest to, że rolnicy bardziej troszczą się o pochodzenie swojego bydła niż kliniki in vitro o pochodzenie ludzi naszej epoki”.

źródło opisu: www.polwen.pl

źródło okładki: www.polwen.pl

Mysiaczeq | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Rewelacyjna książka. przedstawia kulisy zabiegów in vitro, aborcji, eutanazji... Pokazuje lekarzy, którzy którzy zapomnieli w dzisiejszych czasach o przysiędze Hipokratesa, na której opierała się etyka medycyny przez dwadzieścia pięć minionych wieków, która powinna i w dzisiejszych czasach stanowić główną zasadę medycyny. Lekarze goniący za pieniędzmi, zyskami dobro swoje stawiają nad życie ludzkie sprowadzają dzisiejsze czasy do poziomu II Wojny Światowej, kiedy przeprowadzano zabiegi na kobietach ciężarnych. Wielki plus dla autora za autentyczność w przekazaniu informacji. Książkę polecam osobom o stalowych nerwach.

Monika | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 lipca 2017

Zastanawiałam się jak można ocenić taką książkę. Wszystko to co w niej przeczytałam zmroziło mi krew w żyłach. Nie spodziewałam się, że coś możne mnie zaskoczyć, a jednak tak się stało. Nie jest to miłe zaskoczenie, wręcz przeciwnie. Zdecydowanie wartościowa książka, która pozwala spojrzeć na trudne tematy szerzej, aczkolwiek pewnym grupom społecznym może ona nie przypaść do gustu...

Maddie | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Książka jest wstrząsająca, zwykły laik nie zdaje sobie sprawy z tego co dzieje się za drzwiami szpitalnych sal operacyjnych. Szczególnie przemawia do wyobraźni ostatni rozdział o śmierci mózgowej. Autor jest tylko strasznie zero-jedynkowy w swoich sądach i to mnie trochę uwierało w całej książce, szczególnie w rozdziale o aborcji. Niemniej jednak warto przeczytać, nawet tylko po to, żeby być świadomy tego co może zostać zrobione z naszym własnym ciałem bez naszej zgody.

sharphia | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Niesamowita książka, która zmusza do spojrzenia na pewne drażliwe w dzisiejszym świecie kwestie od zupełnie innej niż dotychczas strony. Autor rozważa popularne tematy takie jak aborcja, eutanazja, zapłodnienie pozaustrojowe in vitro czy śmierć mózgowa, stosując argumenty inne od tych odwołujących się do naszego poczucia moralności i etyki. Mimo faktu, że autor daje przesłanki dotyczące własnych poglądów na poruszane kwestie, udaje mu się (przynajmniej w moim odbiorze) nie narzucać ich czytelnikowi w sposób nachalny, a raczej skłonić go do przemyśleń, co stanowi niewątpliwą zaletę książki.

posiadaczka | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Świetne podejście do trudnych tematów. Bardzo ciekawa. Żałuję, że tak krótka (czuję niedosyt). Można by się rozpisać, ale opasłe tomy nie zachęcają do sięgania po nie. Przystępna forma, polecam.

basiunia | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

aż wierzyć się nie chce by w cywilizowanym świecie takie makabryczne rzeczy się działy

autofikcja | 2013-09-16

Mocna książka, a zwłaszcza rozdział o śmierci mózgowej, jak wielu ludzi, którym już mieli wycinać narządy nagle się budzili. Górny pokazuje, jak definicje prawne śmierci są dowolnie interpretowane w trosce o tych, co oczekują na organy.

Clove Almond | 2014-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Dobra książka, która pokazuje potworną rzeczywistość w na temat usuwania dzieci w łonach matek.
Prawo do aborcji nie powinno według mnie istnieć nigdy nawet w przypadku gwałtu. W tej książce występuje przypadek pewnego człowieka, który przeżył aborcje, gdyby lekarz zaczął zabieg wcześniej jego by już nie było. Pomyślmy o tym chociaż przez chwilę!

Ania | 2016-03-06

Najlepsza książka przedstawia świat zagłady dzisiejszych czasów.