Krótkie wykłady. Genetyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótkie wykłady". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Instant Notes in Genetics
genetyka, podręcznik
fibronektyna

Kolejny podręcznik z serii Krótkie wykłady, przedstawiający w sposób niezwykle prosty najważniejsze zagadnienia z genetyki. Książka omawia podstawy genetyki molekularnej i klasycznej (geny; transkrypcja, translacja i replika; regulacja ekspresji genów; genomy; projekt poznania ludzkiego genomu; mutacje i naprawa DNA; technologia rekombinacji DNA; mechanizmy dziedziczenia; genetyka mendlowska; determinacja płci), genetykę populacji (prawo Hardyego-Weinberga; ewolucja) oraz zastosowanie genetyki (choroby genetyczne; wpływ genów na powstawanie raka; testy genetyczne; terapia genowa; projekt poznania genomu człowieka; genetyka w medycynie sądowej; inżynieria genetyczna i biotechnologia). Pozycja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów biologii - genetyki, biologii molekularnej, biotechnologii, zwłaszcza tzw. małe kursy; medycyny oraz różnych kierunków na akademiach rolniczych, gdzie wykładana jest genetyka.
W nowym wydaniu m.in.::
- bardziej szczegółowo przedstawiono zagadnienia genomiki oraz epigenetyki,
- uaktualniono wiadomości w sekcjach dotyczących technik genetyki molekularnej i zmieniono ich układ,
- dodano nową sekcję, w której kompleksowo omówiono podstawy ewolucji i pochodzenia człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/0c...»

Shino11 | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Nauka/Studia

Z jednej strony taka skompresowana wiedza jest dobra, z drugiej jednak nie, bo człowiek się ogranicza. Dobre, gdy czas goni, a egzamin dnia następnego od chwili zdania sobie sprawy, że się nic nie umie.
Dla poszerzenia horyzontów warto jednak sięgnąć po bardziej rozbudowane księgi.

Kit | 2016-09-26
Azul | 2014-01-16