wuw

Podręcznik akademicki dla studentów biologii, antropologii fizycznej i kulturowej, etnologii, socjologii, psychologii, pedagogiki, medycyny (zwłaszcza estetycznej), filozofii (zwłaszcza specjalizacji estetyka) oraz gender studies, zainteresowanych zagadnieniem atrakcyjności człowieka. Książka ta, odwołująca się do wyników najnowszych badań i zaopatrzona w bogaty spis literatury stanowi doskonałe źródło wiedzy zarówno dla badaczy podobnej problematyki, jak i dziennikarzy oraz popularyzatorów nauki. Napisana prostym, jasnym językiem będzie z pewnością fascynującą lekturą także dla wszystkich czytelników interesujących się problemami symetrii twarzy, atrakcyjności zapachu, wymiarów ciała czy znaczenia, jakie przywiązujemy do wzrostu osób, z którymi nawiązujemy kontakty. Zespół autorów pod kierunkiem prof. dr hab. Bogusława Pawłowskiego, znanego i cenionego w świecie antropologa z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakładu Antropologii PAN, nie tylko prezentuje ostatnie ustalenia w tej dziedzinie, ale również proponuje wyjaśnienia, które często szukają przyczyn ludzkich preferencji estetycznych w mechanizmach ewolucyjnych.

| 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2013

Miałem z większością autorów przyjemność mieć zajęcia więc zawartość tomu nie była dla mnie zaskoczeniem :)

Aleksandra | 2013-11-05

Ja, jak poprzedni opiniodawca, także miałam przyjemność mieć zajęcia z niektórymi autorami.
Książkę polecam, jest ciekawie napisana, chociaż niektóre artykuły są trochę cięższe.
Tematyka bardzo wciągająca.

Patrycja | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Ciekawa książka, ale zdecydowanie nie jest dla każdego. Należy do lektur zmuszających do wytężenia umysłu. Język w którym jest napisana może być momentami kłopotliwy dla laika. Wszelkie teorie są poparte badaniami i statystyką. Wartości merytorycznej nie można jej odmówić.

librocubicularist | 2018-08-12
Shino11 | 2018-01-25