Feministki - własnym głosem o sobie

Okładka książki Feministki - własnym głosem o sobie praca zbiorowa
Okładka książki Feministki - własnym głosem o sobie
praca zbiorowa Wydawnictwo: eFKa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
211 str. 3 godz. 31 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
eFKa
Data wydania:
2005-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2005-01-01
Liczba stron:
211
Czas czytania
3 godz. 31 min.
Język:
polski
ISBN:
8391546055
Tagi:
feminizm nauki społeczne kobieta
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
30
23

Na półkach: ,

Nie ukrywam, że intelektualistki oraz osoby o silnej determinacji do działania wpływają na mnie inspirująco. Tak też stało się z tymi opowieściami, na podstawie których można znaleźć prąd w myśleniu, który choćby częściowo współgra z naszym widzeniem świata. Feminizm ukazany od personalnej, raczej nieakademickiej strony, uwrażliwia na kwestie społeczne ważne dla bohaterek tej książki. Doświadczenia m.in. Anny Lipowskiej-Teutsch, Barbary Limanowskiej czy Bożeny Umińskiej skłoniły mnie do dalszych lektur, co oznacza, że pozycja ta wciąga. Nie tylko w siebie, ale też w tematykę.

Nie ukrywam, że intelektualistki oraz osoby o silnej determinacji do działania wpływają na mnie inspirująco. Tak też stało się z tymi opowieściami, na podstawie których można znaleźć prąd w myśleniu, który choćby częściowo współgra z naszym widzeniem świata. Feminizm ukazany od personalnej, raczej nieakademickiej strony, uwrażliwia na kwestie społeczne ważne dla bohaterek...

więcej Pokaż mimo to

avatar
71
17

Na półkach: , , ,

10 najbardziej znanych feministek (przed 2005 rokiem, więc dziś niektóre nazwiska dla młodszych dziewczyn mogą brzmieć zupełnie obco) opowiada o sobie innej bardzo znanej feministce - Sławomirze Walczewskiej. właściwie to prowadzą monologi, bo nikt im nie przerywa. Rozmowy wcześniej zostały nagrane na video (można je jeszcze znaleźć w internecie w nieocenzurowanej wersji). Można pomyśleć, niby nic wielkiego. Feministki mają to do siebie, że lubią opowiadać. Zwłaszcza akademiczki, a tu akademiczkami są bodajże wszystkie; to były jeszcze te czasy, kiedy feminizm był w Polsce czysto akademicki. Jednak te historie porażają otwartością, intymnością i szczerością. Przynajmniej ja je tak przeczytałam. Opowiadają one o swoim życiu, feminizmie, mężczyznach, o swojej historii(herstorii),w sposób, w jaki ja, kilka lat temu, jeszcze nigdy nie zetknęłam się w publicystyce. Tak, że nie mogłam potem zasnąć. Myślałam o każdej kolejnej z nich, o ich często bardzo trudnych przeżyciach, o niełatwej drodze do feminizmu, w trudnych latach 70., 80., 90... Historia Agnieszki Graff (o wiele bardziej osobista i ostra niż ta w wydanym niedawno wywiadzie-rzece),którą wcześniej "zaledwie" lubiłam i ceniłam, sprawiła, że stała się ona dla mnie najbliższą z feministek, z którą się potem przez lata utożsamiałam. Długo nie mogłam przestać myśleć, o tym, co napisała/powiedziała, do dziś mam w głowie całe fragmenty... Bardzo przejmująca opowieść Ingi Iwasiów i Małgorzty Tarasiewicz, szczera i bezporednia Bożeny Umińskiej. Graff, z którą zdarzyło mi się rozmawiać kilka lat później, nieco speszona powiedziała mi, że trochę żałuje tamtych zwierzeń, bo, cyt.: "Za bardzo tam po wszystkich pojechała". Ano, pojechała. "Pojechały" wszystkie. Tak, że nawet po latach nie sposób tego zapomnieć. Tak, że aż samej miałoby się ochotę o sobie tak (otwarcie) opowiedzieć. Książka (książeczka właściwie - bardzo mała, niepozorna) dziś już właściwie niedostępna. Sądząc po tym, że żałują, nikt tego już raczej nie wznowi. Jeśli tylko macie okazję - przeczytajcie. I potem opowiadajcie swoje herstorie. Chociażby wyłącznie na własny użytek.

10 najbardziej znanych feministek (przed 2005 rokiem, więc dziś niektóre nazwiska dla młodszych dziewczyn mogą brzmieć zupełnie obco) opowiada o sobie innej bardzo znanej feministce - Sławomirze Walczewskiej. właściwie to prowadzą monologi, bo nikt im nie przerywa. Rozmowy wcześniej zostały nagrane na video (można je jeszcze znaleźć w internecie w nieocenzurowanej wersji)....

więcej Pokaż mimo to

avatar
261
54

Na półkach: , , , , ,

Książka jest jedną z niewielu publikacji, które w prosty i zarazem rzetelny sposób przybliżają nam społeczną sytuację kobiet w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.
Jej autorki skutecznie obranażą i obalają stereotypy dotyczące feministek i feminizmu oraz ukazują ich wpływ na obecną sytuację kobiet.

Książka nie jest porywająca, ale stanowi przydatne kompendium wiedzy o polskim feminizmie.

Polecam nie tylko aktywistkom, ale przede wszystkim osobom, które wciąż mają w głowach stereotyp feministki jako starej panny wiecznie wojującej z mężczyznami o bliżej nieokreślone prawa.

Książka jest jedną z niewielu publikacji, które w prosty i zarazem rzetelny sposób przybliżają nam społeczną sytuację kobiet w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.
Jej autorki skutecznie obranażą i obalają stereotypy dotyczące feministek i feminizmu oraz ukazują ich wpływ na obecną sytuację kobiet.

Książka nie jest porywająca, ale stanowi przydatne kompendium...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    19
  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    6
  • Gender studies
    2
  • Kupione
    1
  • Feminizm jest sexy
    1
  • Genderowe
    1
  • 2011 i wcześniej
    1
  • 2018
    1
  • Trudne tematy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Feministki - własnym głosem o sobie


Podobne książki

Przeczytaj także