Kuchnia polska na każdy dzień roku - wrzesień

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
kuchnia polska

Do tradycji polskiej kuchni należy wspaniały placek ze śliwkami – ciasto o zapachu i smaku dzieciństwa. Chyba każdy miał w swojej rodzinie babcię, ciocię lub mamę, której placek śliwkowy zasłynął jako najlepszy na świecie. Przepisów na takie śliwkowe delicje jest bardzo wiele, dlatego i w tym tomie zajmują one ważne miejsce. śliwki możemy też przetworzyć w słodkie dżemy i konfitury, wytrawne i pasujące do wszystkiego powidła oraz dystyngowane marynaty, które na świątecznym stole mogą konkurować o palmę pierwszeństwa z nie mniej smakowitymi grzybkami. Korzystając ze śliwkowego urodzaju można również przygotować takie specjały, jak szczypiąca w język, ale znakomita śliwowica.

książek: 2090
Beatrycza | 2013-02-27