Wiersze wybrane

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja, futuryzm
poezja
Reminiscencja

Do obecnego wyboru wchodzą wiersze, które wybrałem z wydanych przed wojną tomików pod tytułami: "Kreski i futureski" (1921 r.), "Kwadraty" (1925 r.), "Niedziela" (1930 r.) oraz "Gamy i pejzaże" (1934 r.). Dołączyłem do nich część wierszy napisanych na obczyźnie i po powrocie do kraju. Niektóre z dawnych wierszy ukazują się w mniej lub bardziej zmienionej postaci. Zmian dokonałem częściowo...

Niektóre z dawnych wierszy ukazują się w mniej lub bardziej zmienionej postaci. Zmian dokonałem częściowo przed wojną, kiedy przygotowywałem ponowne wydanie, częściowo zaś obecnie przed złożeniem wyboru do druku. Tok odczuć i myślenia został raczej zachowany.
W niektórych wypadkach graficzny układ mocniej zaznacza zarysowane w dawnych zbiorkach tendencje.

źródło opisu: Stanisław Młodożeniec, 1958

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!