"Żelazna dama" z Downing Street

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
JUSTLEE

Polityczna biografia byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl/oferta-150-28645-zela...»

jelonek93 | 2015-06-14
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Biografia napisana przyjemnym językiem, szczegółowo prezentuje scenę polityczną za czasów pierwszej kadencji "Żelaznej Damy" oraz jej dojście do władzy. Autor opisując politykę Margaret Thatcher niejako podaje czytelnikowi argumenty, które mogłyby potwierdzić słynny przydomek pierwszego premiera w spódnicy.
Osoby liczące na przekrój rządów potrójnej kadencji "Żelaznej Damy" niestety muszą obejść się smakiem, ponieważ książka, mimo iż godna polecenia, prezentuje karierę Pani Thatcher tylko do momentu ponownego wygrania wyborów, a mianowicie do 1983 roku.
Od siebie dodam, że warto zajrzeć do tej pozycji jeśli szuka się opisu sytuacji politycznej Wielkiej Brytanii przed przejęciem stanowiska premiera przez kobietę oraz problemu "krnąbrnych" związków zawodowych, z którym musiały się zmierzyć również poprzednie rządy (osobiście bardzo zainteresował mnie dany wątek).

Turms | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Wciągająca biografia wybitnej pani premier, skupiająca się głównie na jej działalności politycznej pozostawiając życie prywatne na boku. Nie jest to jednak duży brak zważywszy na niewielką objętość książki. Dziwnym trafem złożyło się, że skończyłem książkę w dniu śmierci Żelaznej Damy.

Tomasz Wojnowski | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018