Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Feniks
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zapolska, romans
becia

Przypominamy mało znaną książkę o wielkiej miłości między mężczyzną a kobietą, których więcej dzieli niż łączy. I dystans społeczny - on: młody lekarz, ona: galicyjska arystokratka - nie jest bynajmniej najtrudniejszy do pokonania. A co z tego wynikło?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

becia | 2013-11-17

Książka smutna i tragiczna. Zapadająca w pamięć. Na początku bardzo przeszkadza stary język i poetyckie sformułowania. Historia miłości młodego lekarza - idealisty do młodej, pięknej i zdemoralizowanej baronówny. Pierwszy raz spotykają się jak Jadwiga chce się rzucić pod jadący tramwaj a Adam ją ratuje. Potem los ich połączył ponownie. Adam udaje się na wieś do dworku w którym ma się opiekować chorym na raka ekonomem. Na miejscu dowiaduje się, że jest to mąż - kaprys namiętności zepsutej baronowej (matki Jadwigi). Znajomość ich jest pełna targanych nią namiętności a jego niezdecydowaniem. Ona kobieta z krwi i kości on spokojny i dobroduszny. Czy ten związek może się udać?

ewa313 | 2015-09-02
Przeczytana: 10 września 2015