Ziemia pucka: przeszłość i teraźniejszość

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Puck
historia

W niniejszej pracy przedstawiliśmy zarys dziejów ziemi puckiej, czyli wytworzonej w procesie historycznym jednostki terytorialnej, której centrum gospodarczym i administracyjnym stało się miasto Puck. Na przestrzeni wieków następowały tu zmiany ustrojów i granic. Odchodzili ludzie, rodzili się nowi, przeobrażeniom podlegał krajobraz, ale pozostała walka z przyrodą, trwała i trwa ciągła 'uprawa' wód zatoki i morza. Tym tematom poświęcona jest ta praca. Chronologicznie obejmuje dzieje od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy.

[ze wstępu autora]

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!