Zarys etyki szczegółowej tom I

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
filozofia i etyka

Zarys etyki szczegółowej stanowi integralną część całościowego ujęcia etyki filozoficznej w jej podziale na Zarys etyki ogólnej oraz Zarys etyki szczegółowej. Ten ostatni złożony jest z dwu wielkich traktatów: Etyki osobowej (tom 1) i Etyki społecznej (tom 2). W ten sposób powstał filozoficzno-etyczny tryptyk, dzieło jednego z najwybitniejszych polskich etyków, stanowiący metodyczne, treściowo spójne i unikatowe opracowanie problematyki filozoficzno-etycznej w jej zasadniczych aspektach.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM 2009

źródło okładki: Wydawnictwo WAM 2009