Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Wydawnictwo: Polska Akcja Humanitarna
Rockmargot

Celem tej książki jest ukazanie gospodarczych, politycznych i ekologicznych współzależności między krajami Afryki, Europy oraz roli, jaką w tych powiązaniach odgrywają indywidualna konsumpcja i polityka handlowa Unii Europejskiej. Wybrzeże Kości Słoniowej odpowiada za blisko połowę światowej produkcji kakao, które jest niezbędnym składnikiem czekolady - produktu przetwarzanego i konsumowanego...

Wybrzeże Kości Słoniowej odpowiada za blisko połowę światowej produkcji kakao, które jest niezbędnym składnikiem czekolady - produktu przetwarzanego i konsumowanego głównie w krajach globalnej Północy.

źródło opisu: Polska Akcja Humanitarna ( PAH ) 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie