Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Wydawnictwo: Polska Akcja Humanitarna
Rockmargot

Celem tej książki jest ukazanie gospodarczych, politycznych i ekologicznych współzależności między krajami Afryki, Europy oraz roli, jaką w tych powiązaniach odgrywają indywidualna konsumpcja i polityka handlowa Unii Europejskiej. Wybrzeże Kości Słoniowej odpowiada za blisko połowę światowej produkcji kakao, które jest niezbędnym składnikiem czekolady - produktu przetwarzanego i konsumowanego...

Wybrzeże Kości Słoniowej odpowiada za blisko połowę światowej produkcji kakao, które jest niezbędnym składnikiem czekolady - produktu przetwarzanego i konsumowanego głównie w krajach globalnej Północy.

źródło opisu: Polska Akcja Humanitarna ( PAH ) 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Małgorzata Lenska | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

To raczej nie jest książka, którą się czyta z zapartym tchem. Jest to jednak książka napakowana faktami, historią kraju i samego kakao. Jest wiele powtórzeń bo praca oparta jest na wielu relacjach i dokumentach mówiących o tym samym. Polecam, bo warto wiedzieć, skąd i dlaczego bierze się kakao w naszych kuchniach. Ile krwi przelano przez pokolenia na Wybrzeżu Kości Słoniowej, byśmy mogli mieć w zasięgu ręki wszelkie Milki, Wedle czy inne Terravity.

shpinac | 2018-04-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2018