Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Okładka książki Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej
Błażej PopławskiKatarzyna Szeniawska Wydawnictwo: Polska Akcja Humanitarna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Polska Akcja Humanitarna
2013-01-01
2013-01-01
Wybrzeże Kości Słoniowej Afryka Zachodnia gospodarka rolnictwo socjologia geografia czekolada społeczeństwo ekonomia

Okładka książki ZNAK 784 09/2020 Justyna Bargielska, Łukasz Najder, Błażej Popławski, Filip Springer
Ocena 0,0
ZNAK 784 09/2020 Justyna Bargielska,...

Po przeczytaniu zwracam większą uwagę na kraj pochodzenia kakao podczas zakupów. Chwilami odnosiłam wrażenie, że czytam raport.

To raczej nie jest książka, którą się czyta z zapartym tchem. Jest to jednak książka napakowana faktami, historią kraju i samego kakao. Jest wiele powtórzeń bo praca oparta jest na wielu relacjach i dokumentach mówiących o tym samym. Polecam, bo warto wiedzieć, skąd i dlaczego bierze się kakao w naszych kuchniach. Ile krwi przelano przez pokolenia na Wybrzeżu Kości Słoniowej, byśmy mogli mieć w zasięgu ręki wszelkie Milki, Wedle czy inne Terravity.

Błażej Popławski Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej Zobacz więcej