Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-01-01
Wybrzeże Kości Słoniowej Afryka Zachodnia gospodarka rolnictwo socjologia geografia czekolada społeczeństwo ekonomia

Okładka książki ZNAK 784 09/2020 Justyna Bargielska, Łukasz Najder, Błażej Popławski, Filip Springer
0,0
ZNAK 784 09/2020 Justyna Bargielska,...

Po przeczytaniu zwracam większą uwagę na kraj pochodzenia kakao podczas zakupów. Chwilami odnosiłam wrażenie, że czytam raport.

To raczej nie jest książka, którą się czyta z zapartym tchem. Jest to jednak książka napakowana faktami, historią kraju i samego kakao. Jest wiele powtórzeń bo praca oparta jest na wielu relacjach i dokumentach mówiących o tym samym. Polecam, bo warto wiedzieć, skąd i dlaczego bierze się kakao w naszych kuchniach. Ile krwi przelano przez pokolenia na Wybrzeżu Kości...

• Afryka
  • Chcę w prezencie
  • Mam w domu📚
  • Na teraz
  • Chcę mieć
  • Lit. faktu, reportaże
  • W kolejce, do skończenia

Błażej Popławski Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej Zobacz więcej