Książka Roku 2018

Wielka przygoda Zygzaczka

Tłumaczenie: Justyna Rychlik
Seria: Klub Kociaków Słodziaków
Wydawnictwo: Papilon
Kitten Club. Ziggy's Big Adventure
xxgetuglyxx

Witajcie w Klubie Kociaków Słodziaków! Ania, Małgosia, Lila, Róża, Ela i Maja to najszczęśliwsze dziewczynki pod słońcem - każda ma śliczne kociątko. Założyły klub, aby spotykać się i opowiadać o przygodach ukochanych zwierzątek. Minipowieści dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zabawne, pouczające, z urzekającymi czarno-białymi ilustracjami.

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...»

Nikola | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Wypożyczając tę książkę w bibliotece zastanawiałam się co zaciągnęła mnie do działu dla dzieci. Wybrałam dwie części ze względu na śliczne kotki na okładce, a przechodząc do fabuły.
Te książki opowiadają o sześciu dziewczynkach, które postanowiły założyć ,,Klub Kociaków Słodziaków" (nawa bardzo przesłodzona). Każda z nich ma małego kotka i często spotykają się razem. Ta część jest poświęcona Róży i jej kotkowi Zygzaczkowi.
Róża z okazji urodzin postanowiła urządzić nocowanie w swoim domu. Wszyscy dziewczynki stawiły się w komplecie i świetnie się bawiły. Największym problemem dziewczynki jest to, że Zygzaczek, jej kotek boi się wychodzić na zewnątrz. Nie bawi się na dworze tak jak inne kotki reszty dziewczynek i to niepokoi Różę. Ale jednak uda się to rozwiązać.
Ja przeczytałam ją w około 30 minut.
Czy mi się podobała? Tak, ale jednak zostawię tego typu książki dziesięciolatką. Dla nich będzie idealna!

Kiti | 2014-04-15

Sue Mongredien to autorka dwóch serii - o Klubie Kociaków Słodziaków oraz o chłopcu, który uczył się magii. Na razie jednak postanowiłam zapoznać się z tą pierwszą.

Głównym bohaterem tej książeczki został Zygzaczek, kotek Róży. Był on kotkiem ciekawym świata i bardzo lubił się bawić. Nie mógł jednak jeszcze wychodzić na dwór, a gdy już była taka możliwość okazało się, że kotek nie ma na to ochoty. Biedna Róża nie wiedziała, jak temu zaradzić.

Ta krótka opowieść o Zygzaczku jest już trzecim tomem z serii o Klubie Kociaków Słodziaków. Został on założony spontanicznie, gdy w pierwszym tomie każda z sześciu dziewczynek wybrała sobie po jednym kotku. Od tamtej pory postanowiły stworzyć swój tajny Klub. Jakie atrakcje czekały na dziewczynki po tym postanowieniu?

Od małego uwielbiam koty, więc nic dziwnego w tym, że postanowiłam także skusić się na tę serię. Aż przez 10 książeczek mogę rozkoszować się opisem moich ulubieńców i to zupełnie bezkarnie. W planach mam dokończenie tej serii,...

xxgetuglyxx | 2013-02-20
Przeczytana: luty 2013
Alina | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Idealna dla 6-cio letniego dziecka, które uwielbia kotki. Po prostu przygody kociaków.

aniela231 | 2018-08-19
Przeczytana: 2017 rok

Książka, którą czytałam dwa razy. Bardzo dobra.

marysiaaa320 | 2013-05-17
Przeczytana: 17 maja 2013

Ta książka jest bardzo fajna i bardzo mi się podobała polecam ją przeczytać

Oliwkaa | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Super książka dla kocimaniaków :-)

DenseRain | 2018-12-29
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa