Pedagogika twórczości

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Pedagogika twórczości
michal1987

Drugie, poszerzone i uaktualnione wydanie doskonałego podręcznika! Pedagogika twórczości to subdyscyplina pedagogiki zajmująca się wychowaniem do twórczości i rozwijaniem postawy twórczej człowieka. Podręcznik profesora Szmidta to pierwsza w polskiej literaturze przedmiotu tak szeroka próba przedstawienia problematyki i zainteresowań badawczych tej subdyscypliny. Autor wyjaśnia kluczowe pojęcia związane z twórczością, przedstawia teorie twórczości, główne metody badawcze, czynniki utrudniające rozwinięcie się procesów twórczych i najważniejsze programy nauczania twórczości. To książka przeznaczona dla studentów licznych kierunków pedagogicznych, dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, konsultantów i trenerów twórczości. Dla wszystkich osób, które zainteresowane są fascynującym i jakże złożonym zjawiskiem twórczości.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2013

źródło okładki: www.gwp.pl

AnnaNogaj | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pedagogika twórczości autorstwa Krzysztofa J. Szmidta, profesora nadzwyczajnego, kierownika Zakładu Pedagogiki Twórczości w Katedrze Badań Edukacyjnych Uniwersytetu Łódzkiego to rzecz wyjątkowa na rynku wydawniczym wśród książek wpisujących się w podobny zakres tematyczny Autor podszedł do tematu w sposób rzetelny, starając się w pełni zarysować podstawowe zagadnienia, problemy i niuanse związane z przedmiotem badań i dociekań naukowych na temat różnych form kreatywności. Pedagogika twórczości to nowa subdyscyplina nauk pedagogicznych, dlatego każda, dobrze merytorycznie i konceptualnie przygotowana pozycja jest bardzo potrzebna. Schmidt stara się usystematyzować to, co do tej pory zostało powiedziane, wytłumaczyć te kwestie problemowe, wymagające weryfikacji założeń teoretycznych. To nie tylko podręcznik akademicki, choć z pewnością bardzo potrzebny studentom chcącym pogłębić bądź dookreślić swoją wiedzę na temat zdolności twórczych i postawy twórczej człowieka, ale jest to także...

nieperfekcyjnie | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013

"Pedagogika twórczości" to bardzo przystępny podręcznik skierowany do osób zainteresowanych pedagogiką twórczości. Krzysztof J. Szmidt dba o swoich czytelników, posługując się językiem specjalistycznym, ale w takiej formie, którą zrozumie każdy - nie tylko ludzie obeznani z poruszaną tematyką.

aleksandra | 2016-01-23
Joanna | 2015-03-11