Strome góry

Tłumaczenie: Tadeusz Gosik
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Krutyje gory
Kamil

Potret dziecka w czasach wojennej zawieruchy - tom "Strome góry", to zbiór trzech krótkich powieści - "Strome góry", "Drewniane koniki" i "Mój generał" - które przedstawiają czas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej oraz okres powojenny w ZSRR widziany oczami dorastającego chłopca. Tęsknota za ojcem walczącym na froncie, pierwsze szkolne przyjaźnie, doświadczanie okrucieństw odległej, zdawałoby się, wojny, socrealistyczna powojenna rzeczywistość oraz pełne humoru perypetie głównego bohatera sprawiają, że książka, choć jest tytułem bliżej nieznanym polskiemu czytelnikowi, jest bardzo ciekawą propozycją dla czytelnika w praktycznie każdym wieku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie