Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
rodzicielstwo, wychowanie

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Opiera się na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i respektowaniu potrzeb każdej ze stron. Poradnik pokazuje m.in., w jaki sposób wspierać intelektualny, emocjonalny i społeczny rozwój malucha w pierwszym roku jego życia. Jest nieocenioną pomocą dla wszystkich świadomych rodziców, którym zależy na wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka.
Liczne ciekawostki i praktyczne wskazówki, zgromadzone w książce przez doświadczonych psychologów, pomogą ci znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zaznajamiać się z dzieckiem jeszcze w czasie ciąży; co zyskujesz, karmiąc piersią; czy warto pozwolić dziecku decydować o tym, co je; jakie są korzyści z noszenia dziecka w chuście; czy stosować system kar i nagród oraz jak przygotować siebie i dziecko na rozłąkę. Dzięki lekturze poradnika dowiesz się, jak w byciu rodzicem nie zapomnieć o realizacji własnych potrzeb. Zyskasz wsparcie w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami i przekonasz się, że aby twoje dziecko było szczęśliwe, nie musisz być rodzicem doskonałym - tylko wystarczająco dobrym.

źródło opisu: Wydawnictwo Edgard, 2013

źródło okładki: www.samosedno.com.pl

Na półkach: Przeczytane, Edgard

Dawno nie polecałyśmy Wam żadnego poradnika więc czas najwyższy nadrobić te zaległości. A jest ku temu idealna okazja, gdyż właśnie skończyłam czytać nowiutki poradnik cyklu wydawniczego samo sedno "Rodzicielstwo bliskości".

Musze przyznać, że tytuł ów publikacji tak bardzo mnie zainteresował, że czekałam na niego z utęsknieniem. Nie mogłam się doczekać kiedy będę miała okazję wczytać się w jego treść, a gdy tylko przesyłka do mnie dotarła z miejsca rozpoczęłam lekturę. Dodam tylko, że uwielbiam poradniki tego wydawnictwa. Jak dotąd każdy z nich wiele dobrego wniósł w moje życie i często po nie sięgam. Ten wydawał mi się równie ciekawy tym bardziej, że miałam już okazję zapoznać się z inną publikacją tych samych autorów. Wtedy byłam zachwycona i teraz oczekiwałam równie pozytywnych emocji. Nie będę jednak ukrywać, że jestem troszkę zawieziona. Ale o tym, za chwilkę...

"Rodzicielstwo bliskości" to poradnik, w którym przeczytamy wiele ciekawych informacji na temat tego jak...

Anna Solarska | 2013-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Wspaniała, nowoczesna, nie nudna i nie będąca "narzucającą się wyrocznią", otwarta, wszechstronna książka! Każdy rodzic, zanim jeszcze zostanie rodzicem!, powinien przeczytać tą książkę!

Katarzyna | 2013-11-11
Przeczytana: 2013 rok

Polecam tę pozycję każdemu rodzicowi. Płynie z niej wiele ciepła potrzebnego młodym rodzicom.
Mi osoboście dała ona poczucie pewności, że wybrałam dobrą drogę.

iszka | 2014-01-13
Przeczytana: 2013 rok

Polecam. Książka, która pozwala rodzicom uwierzyć w swoje kompetencje.

wicca | 2019-06-02
Przeczytana: 15 maja 2019