Poradnik dla zielonych rodziców

Wydawnictwo: Mamania
ekologia, dziecko, rodzina, dom, rodzice,

Jak żywić dziecko, aby wspierać jego naturalną odporność? Czy pieluszki wielorazowe to tylko tetra? Czym się bawić, jeśli nie plastikowymi zabawkami? W jaki sposób ograniczyć ilość detergentów stosowanych w domu? Czy zaufać intuicji w wychowaniu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eko mamy Reni Jusis i Magda Targosz oraz ich rozmówcy - profesor pediatrii, położna, psycholog dziecięca, doradca noszenia w chustach oraz entuzjaści i praktycy ekorodzicielstwa.

„Poradnik dla zielonych rodziców” to setki pomysłów na rodzicielstwo bliskie naturze: przepisy na zdrowe potrawy i domowe kosmetyki, porady jak przygotować się do narodzin dziecka i karmienia piersią, instrukcje masażu niemowląt i bezpiecznego noszenia malucha, a ponadto do wycięcia: plan porodu, wykrój pieluszki, chusty i nosidła.

Książka zainspirowana cyklem Eko Mama w Dzień Dobry TVN, w którym Reni Jusis wraz z zaproszonymi gośćmi od wielu miesięcy przekonuje widzów, że zielony to dziś najmodniejszy kolor!

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/poradnik-dla-zielonych-rodzicow,18

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/poradnik-dla-zielonych-rodzicow,18

Agnieszka Troć | 2012-03-01

Książkę poleciła mi koleżanka. Przyznam się, że nie mam bzika na punkcie życia eko, ale mimo to sięgnęłam po tę książkę z wielką ciekawością.

Co się okazało...

Bardzo miło się ją czytało , ponieważ jest napisana w postaci pytań i odpowiedzi. Oś na kształty wywiadu choć nie do końca. Chwilami miałam wrażenie, że siedzę sobie z Paniami w kawiarni przy stoliku i przysłuchuję się rozmowie. Czasem nawet miałam ochotę dodać coś od siebie :P
Przejrzyste rozdziały omawiają takie zagadnienia jak pokazuje spis treści

Przeczytałam tę książkę w dwa wieczory i to nie dlatego, że jest krótka, ale tak mnie wciągnęła i bardzo lekko się ją czytało.
Głównie jest adresowana dla rodziców mniejszych dzieci a nawet tych, którzy spodziewają się dziecka. Omawia sprawy porodu i odpowiedniego przygotowania się do niego, sprawy karmienia piersią a potem opieki nad maluchem.
Część z zawartych tam informacji już miałam ponieważ i karmienie piersią i noszenie dziecka w chuście nie są mi obce a wręcz jestem...

gloria81 | 2013-09-11
Przeczytana: 10 września 2013

Bardzo żałuję, ze nie dostała się w moje ręce kiedy jeszcze byłam w ciąży - zupełnie inaczej planowałabym pierwsze miesiące życia mojego maluszka.
Jako ekolożka, wielbicielka chust, wielorazowych pieluszek i naturalnych kosmetyków polecam ją wszystkim rodzicom!
Można dowiedzieć się wiele na temat zdrowej, wartościowej kuchni, świadomego porodu, karmienia piersią i wielu innych ciekawych zagadnieniach, o których nawet prędzej nie miałam pojęcia!
Nie trzeba restrykcyjnie stosować się do wszystkich porad autorek, ale warto niektóre z nich wprowadzic w życie.
Gorąco polecam!

margaretka_ | 2017-12-17
Przeczytana: 2015 rok

Nawet nie chce mi się pisać, jak bardzo mnie ta książka skrzywdziła i jak wielką naiwniarą byłam czytając ją w czasie ciąży...

Monika | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Bardzo rzetelna książka, zawiera podstawy wszystkiego, co ważne.

Paula | 2012-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2012, Inne
Przeczytana: luty 2012

Podeszłam do tej książki dosyć sceptycznie uważając, że ekologia jest dobra dla ludzi bogatych, mających dużo wolnego czasu i/lub snobów. Spojrzenie na niektóre tematy rzeczywiście wydało mi się trochę przesadzone ("bobomigi") lub wyidealizowane (egzekwowanie praw rodzącej kobiety i "plan porodu" w publicznym szpitalu... ha, dobre sobie...) Ale, poza tym, książka otworzyła mi oczy na ekologiczne zagadnienia. Uświadomiłam sobie jak wiele szkodliwych, wręcz toksycznych substancji chemicznych otacza nas na co dzień. Najgorsze jest to, że znajdują się one w żywności, zabawkach, ubraniach i kosmetykach dla dzieci. Nie wiedziałam, że nawet w pieluszkach jednorazowych znajdują się substancje rakotwórcze. To przerażające! Do czego dąży nasz świat?
Książka zawiera praktyczne porady jak zmniejszyć ilość chemii wokół nas – tzn. nie tylko jak zdrowiej się odżywiać (o tym już napisano wiele), ale też jakie stosować ekologiczne i tanie środki do czyszczenia domu czy jak wykorzystać zwykłe,...

książek: 1956
Asia-Polihymnia | 2013-01-02
Na półkach: Posiadam, Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Zupełnie inne spojrzenie na życie i rodzicielstwo. Naturalne, zdrowe, ekologiczne i często bardzo ekonomiczne rozwiązania.
Bardzo podobało mi się, że książka pokazuje propozycje innych wyborów; nie przymusza, a tylko zachęca do spróbowania czegoś nowego.
Warto sięgnąć po tę książkę i wybrać dla siebie coś nowego, "zielonego", do spróbowania.

Renata | 2012-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2012

Dla mnie jest to książka-droga. Dostałam ją jeszcze w ciąży. To była pierwsza publikacja na temat macierzyństwa, którą czytałam. Dzięki niej przeszłam na zieloną stronę. Wywiady przeprowadzone przez Reni i Magdę bardzo mnie inspirują. Wracam do nich od czasu do czasu. Szczególnie cenne dla mnie są rady dotyczące żywienia.

Atol | 2015-12-16
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Chyba nie tego oczekiwałam...

SylaSP | 2017-01-07
kachori | 2016-12-26