Jak badać dziecko w domu - od narodzin do wieku szkolnego. Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
837337972X
poradniki

Poradnik napisany przez lekarzy praktyków zawiera ponad 200 prostych, nieinawazyjnych badań medycznych, które pomogą rodzicom ocenić stan zdrowia niemowlęcia i małego dziecka. Poszczególne badania zaprezentowano w sposób niezwykle przystępny, szczegółowo objaśniając zasady postępowania. Oto symptomy, na które rodzice powinni zawsze zwracać szczególną uwagę i zagadnienia omówione w książce: Rozpoznawanie wysypek i stanów zapalnych skóry Rozpoznawanie nieprawidłowości częstości oddychania Rozpoznawanie chorób uszu Badania pozwalające rozpoznać kolkę, zapalenie spojówek, zapalenie migdałków, ból głowy czy inne choroby wieku dziecięcego Kontrola uzębienia profilaktyka przeciwpróchnicza Jak poznać, że dziecko jest chorea Kontrola rozwoju i wzrostu dziecka Umiejętność rozpoznania stanu wymagającego wezwania pogotowia ratunkowego Prowadzenie dokumentacji medycznej dziecka

Monika | 2015-02-22
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam