Zgłosuj na książki roku 2017

Geopolityka

Wydawnictwo: Poltext
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Cavalcanti

Na rynku polskim brak było dotychczas publikacji, która w sposób kompleksowy, a zarazem przejrzysty wprowadzałaby studentów oraz praktyków życia politycznego w arkana geopolityki. Prezentowana książka ma, w zamyśle jej autorów, wypełnić tę lukę. Adresowana jest do wszystkich tych, którzy w różnych aspektach zajmują się szeroko rozumianymi stosunkami międzynarodowymi. Dla studentów politologii i stosunków międzynarodowych może być systematycznym wprowadzeniem do tego, czym jest geopolityka, w różnych jej rozumieniach i historycznych wariantach.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1237-Geopolityka.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/b1237-Geopolityka.htm

Strategos | 2017-08-02

Dobre podsumowanie dla kogoś, kto chce nabyć ogólne rozeznanie w teorii geopolityki. Bardzo cenny jest rozdział o geopolityce Polski.

Szymon | 2018-02-09
Berandil | 2017-10-23