Świat międzyepoki. Globalizacja, demokracja, państwo narodowe

Wydawnictwo: Znak

Znakomity socjolog, profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN i Collegium Civitas, analizuje w swojej książce dwa najważniejsze procesy, którym podlega współczesny świat: globalizację i demokratyzację oraz ich wzajemny wpływ na siebie i na rozwój społeczeństw. Na szczególną uwagę w dzisiejszych czasach zasługują rozważania o fundamentalizmie i przyszłości państwa narodowego. Precyzyjny a jednocześnie przystępny wywód zainteresuje nie tylko socjologów i studentów szeroko pojętych nauk społecznych, ale wszystkich czytelników świadomych istotnych przemian, które dokonują się niemalże na naszych oczach.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,442,Swiat-miedzyepoki

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,442,Swiat-miedzyepoki

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!