Świat międzyepoki. Globalizacja, demokracja, państwo narodowe

Okładka książki Świat międzyepoki. Globalizacja, demokracja, państwo narodowe Edmund Wnuk-Lipiński
Okładka książki Świat międzyepoki. Globalizacja, demokracja, państwo narodowe
Edmund Wnuk-Lipiński Wydawnictwo: Znak nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
340 str. 5 godz. 40 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
340
Czas czytania
5 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
8324004440
Tagi:
Polityka demokracja przemiany gospodarcze i ustropjowe globalizacja
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Po co nam socjologia? Dominik Batorski, Peter Ludwig Berger, Jakub Bierzyński, Marta Bucholc, Adam Ćwikliński, Henryk Domański, Ludwik Dorn, Magdalena Fac, Barbara Fatyga, Kazimierz Frieske, Aleksandra Jackowska, Michał Kajta, Paweł Kłobukowski, Wiesława Kozek, Krzysztof Borys Kruszewski, Anna Kuczyńska, Tomasz Kukołowicz, Jacek Kurczewski, Grzegorz Łapanowski, Sławomir Łodziński, Piotr Łukasiewicz (socjolog), Stanisław Maksymowicz, Mirosława Marody, Dominika Michalak, Lech M. Nijakowski, Malwina Piekarska, Paula Płukarska, Grażyna Pol, Jan Poleszczuk, Grzegorz Rutkowski, Sławomir Sierakowski, Paweł Śpiewak, Jadwiga Staniszkis, Kazik Staszewski, Antoni Sułek, Róża Sułek, Paweł B. Sztabiński, Paweł Szybka, Włodzimierz Wesołowski, Edmund Wnuk-Lipiński, Kuba Wygnański, Leszek Zaborowski, Tadeusz Zysk
Ocena 5,3
Po co nam socj... Dominik Batorski, P...
Okładka książki Polska. Ale jaka? Kazimierz Frieske, Juliusz Gardawski, Leszek Gilejko, Krystyna Janicka (socjolog), Maria Jarosz, Krzysztof Jasiecki, Mieczysław Kabaj, Antoni Z. Kamiński, Andrzej Kojder, Piotr Konarzewski, Marek Kozak, Kazimierz M. Słomczyński, Janusz Tazbir, Edmund Wnuk-Lipiński
Ocena 0,0
Polska. Ale jaka? Kazimierz Frieske, ...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ocena 10,0
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Okładka książki Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Ann Frederick, Peter A. Levine
Ocena 7,5
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Konceptualizacja w terapii poznawczo-behawioralnej Małgorzata Łysiak, Wojciech Stefaniak
Ocena 7,5
Konceptualizac... Małgorzata Łysiak,&...
Okładka książki Dlaczego narody przegrywają Daron Acemoglu, James A. Robinson
Ocena 7,6
Dlaczego narod... Daron Acemoglu, Jam...
Okładka książki Aktywizator seniorów. Scenariusze zajęć Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska, Anna Kwaśniewska
Ocena 6,8
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Niechciane myśli i silne emocje. Jak je zrozumieć i nad nimi zapanować Blaise Aguirre, Jon Hershfield
Ocena 7,5
Niechciane myś... Blaise Aguirre, Jon...

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
307
51

Na półkach: , , , ,

Świat międzyepoki to obszerne opracowanie, ale napisane dość przystępnym językiem, niezwykle złożonego zagadnienia jakim jest globalizacja. Autor koncentruje się w nim na wzajemnych relacjach między procesami demokratyzacji a globalizacji. W swoich merytorycznych rozważaniach porusza się w płaszczyznach politycznych, ekonomicznych, kulturowych jak i przestępczości zorganizowanej. Poruszane są tematy związane z przyszłością państwa narodowego, poświęcone problemom demokracji liberalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz sprzecznościom powodowanym przez globalizację gospodarki.

Ciekawym wątkiem poruszanym w książce, jest kryzys tożsamości, który możemy zaobserwować nie tylko u sąsiadów za naszą granicą, ale wśród Polaków.

Książka zupełnie odmieniła moją percepcję. Dzięki niej zrozumiałem wiele procesów, które zachodzą na świcie, z którymi próbowałem wcześniej walczyć, choć nie rozumiałem na czym polegają. Uporządkowała wiele rzeczy, nauczyła z pokorą przyjmować "Nowe" jednocześnie odbierając nadzieję na pewną wizję (narodową) mojej Polski, którą wykształciłem przez lata. Treść książki zmusiła mnie do rewizjonistycznego spojrzenia na geopolitykę i miejsce Polski w świecie.

Książka została wydana w 2004 roku, ale nie straciła na aktualności. Wręcz udowodniła, że wiele poruszonych w niej zagadnień i prognoz wypełniło się, a procesy globalistyczne nadal przecież trwają. Ciągle możemy jeszcze dostosować się do nich, tak aby zyskać jak najwięcej, ba, by kształtować te procesy. Jednak do tego potrzebni byliby świadomi i inteligentni politycy, a tych szukać ze świeczką.

Książkę polecam każdej osobie, która chce zrozumieć procesy globalistyczne i nie boi się zmian światopoglądowych. Dla polityków pozycja obowiązkowa.

Świat międzyepoki to obszerne opracowanie, ale napisane dość przystępnym językiem, niezwykle złożonego zagadnienia jakim jest globalizacja. Autor koncentruje się w nim na wzajemnych relacjach między procesami demokratyzacji a globalizacji. W swoich merytorycznych rozważaniach porusza się w płaszczyznach politycznych, ekonomicznych, kulturowych jak i przestępczości...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    13
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    3
  • Akademik nr 2
    1
  • _literatura_polska
    1
  • Politologia i prawo
    1
  • Etno
    1
  • Psychologia / Socjologia
    1
  • Valore mobiliare - słowniki, poradniki
    1
  • Przeczytane we fragmentach
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świat międzyepoki. Globalizacja, demokracja, państwo narodowe


Podobne książki

Przeczytaj także