Bigamista

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Bigamist
małżeństwo, kłamstwo, bigamia
Ag2S

Co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem? Czasami jeden telefon potrafi zmienić czyjeś życie. Pewnego dnia Mary Turner Thomson przekonała się o tym na własnej skórze. Kobiecy głos w słuchawce oznajmił, że Will, mąż Mary i ojciec dwójki jej dzieci, zawarł równolegle małżeństwo z inną kobietą i założył inną rodzinę. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla...

Co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem?

Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla mężczyzny, którego kochamy? Jak łatwo potrafimy obdarzyć kogoś zaufaniem? I co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3660,Bigamista

joaśka | 2014-10-10
Przeczytana: 09 października 2014

Pomna rozlicznych przypadków dysonansu między moimi opiniami a innych Czytelników zerknęłam wpierw na ogół recenzji. To w celu, aby moja nie wyróżniała się w sposób rażący ;) I co pacze? Krytyka! No to mogę zwolnić hamulec i jechać :)

Współczuję nie autorce książki, ale jej dzieciom. Czego? Kogo? Hm... Niezbyt rozgarniętej matki. Rozumiem, ze Mary Thompson czy jakoś tak chciała wylać swój żal na papier, ale kolejne strony spowodowały, że coraz głośniej się śmiałam. Przyszła mi nawet do głowy myśl, że ta książka to może miał być jakiś pastisz tego typu historii? Z radoscia witalam kolejne tajne akcje jej męża - bigamisty i smiałam się do rozpuku, gdy swoje nagłe wyjazdy i nieobecności tłumaczył trudną służbą w CIA.
Nie jestem szczególnie przenikliwą kobietą, mam świadomosć, że stan zakochania zaślepia, ale ...litości... ta kobieta miała podstawiane dowody pod nos a nadal sądziła, że to w ramach zacierania śladów i dla zmylenia przeciwników USA. Doszło do tego, że...

malwina | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Prawde mowiac po przeczytaniu paru komentarzy, zasiadlam do tej ksiazki bez entuzjazmu. No i po polowie czulam sie zmeczona jakbym maraton przebiegla.
Nie rozumiem w jaki sposob doroslej, inteligentnej kobiecie mozna wmowic takie glupoty jakimi raczyl Will swoja narzeczona a pozniej zone. Nie rozumiem w jaki sposob mozna byc az tak zaslepionym zeby "lykac" kazda glupote. Na miejscu autorki ze wstydu nie przyznalabym sie ze to jest to moja prawdziwa historia. Szczegolnie w czasie kiedy wiele sie o tym mowi i slyszy...

Ewelina229 | 2013-06-05
Przeczytana: maj 2013

Trudno uwierzyć w naiwność tej kobiety, ale patrząc z perspektywy zakochanej kobiety, pragnącej miłości i bezpieczeństwa, widzisz zupełnie inną stronę tej historii

Muminka | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, Moje!, Wymienię, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Nie wiem jak można być tak łatwowiernym. Rozumiem, że zaślepienie może być spowodowane przez ogromną miłość,niewytłumaczalne zauroczenie ale ludzka naiwność powinna mieć jakieś granice. Mary Turner opisuje ku przestrodze wszystkich młodych kobiet swoje życie z Willem, który koniec końców okazuje się łgarzem, socjopatą i bigamistą. oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów, ale łatwo strawna. Irytuje tylko sposób tłumaczenia postępków Willa, łykanie jego bajeczek o byciu agentem CIA i posiadaniu drugiej żony oraz potomstwa Will twierdził że to nie biologiczne dzieci) jako przykrywki.

Angelaaa | 2014-05-30

Historia prawdziwa,a więc czytając , nie można uwierzyć w naiwność głównej bohaterki. Sama podkreśla kilka razy fakt,że z boku ciężko na to spojrzeć i nie skrzywić oka ,a więc próbowałam się wczuć w sytuację. Podziwiam mimo wszystko za podjęcie tak trudnego tematu i myślę ,że warto przeczytać. Chociażby ze względu na temat jaki porusza. Na pewno odpowiednia dla kobiet,które przeżyły podobną historie a jeszcze odpowiedniejsza dla młodych/starszych pań ,które mogą być podatne na podobne związki. Książka jest udaną przestrogą i dobrym obrazem socjopaty ,z którym życie nigdy nie skończy się happy endem.

książek: 1950
Julka | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Przeczytać można, ale bez zachwytu; mnie osobiście lektura bardzo się dłużyła i męczyła mnie, ale dałam radę.
W trakcie czytania poraża naiwność, łatwowierność i zaślepienie głównej bohaterki Mary, której narzeczony, a później mąż (Willy Jordan) był w stanie wmówić i wytłumaczyć absolutnie wszystko, w cudowny sposób rozwiać jej wątpliwości... Ale - jak mówi przysłowie - "miłość jest ślepa", byleby nie była głupia i naiwna.
Książka przypomina mi "Agenta" Gretkowskiej, ale to nie ten poziom pisarstwa, oczywiście na plus dla pani Manueli.

joanna | 2014-08-18

Ku przestrodze :) Rozumiem zdziwienie osób komentujących w stylu "jak można być tak głupią, naiwną itp", ale tego nie mogą pojąć ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z socjo- czy psychopatami. I oby nigdy ich na swojej drodze nie spotkali :)

Klaudia | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Książka bardzo dobra, szkoda mi autorki, ufała mu tak bardzo, miała tylko jego, a on ją zostawiał i jeszcze oszukiwał przez cały czas. Podziwiam ją, że zdecydowała się na napisanie tej książki, chociaż musiała wracać w przeszłość.

Alisonn | 2013-06-21

W trakcie czytania niedowierzalam ze jest to napisane na faktach..ze sa jeszcze tak naiwne i zaslepione kobiety....troche sie nudzilam na tych jego klamstwach ale coz....ogolnie moze byc.

Monachijka | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Uprzedzam od razu, ze moja wypowiedz nie bedzie dyplomatyczna!

Autorka ksiazki zostala oszukana i postanowila napisac o tym ksiazke, bo jak sama twierdzi, nie ma sie czego wstydzic.
A jednak przyznam, ze ze na jej miejscu spalilabym sie ze wstydu, bo jak glupia trzeba byc, zeby dac sobie dwa razy zrobic brzuch, podobno bezplodnemu facetowi, w ciazy charowac jak wol, bo facet nie daje pieniedzy i w ogole dla mnie to jakas bezsensowna farsa.
Co do ksiazki to napisana strasznie!!! Nie idzie tego czytac i tak zatrzynmalam sie w polowie ksiazki i dalej juz nie bede czytac, bo i po co, skoro czeka na mnie tyle wartosciowych ksiazek.
Denerwowalo mnie to przedluzanie, w kolo o tym CIA a bo, to a bo sro...
Stanowczo odradzam czytania, bo szkoda czasu!