Bigamista

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Bigamist
małżeństwo, kłamstwo, bigamia
literatura piękna
Ag2S

Co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem? Czasami jeden telefon potrafi zmienić czyjeś życie. Pewnego dnia Mary Turner Thomson przekonała się o tym na własnej skórze. Kobiecy głos w słuchawce oznajmił, że Will, mąż Mary i ojciec dwójki jej dzieci, zawarł równolegle małżeństwo z inną kobietą i założył inną rodzinę. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla...

Co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem?

Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla mężczyzny, którego kochamy? Jak łatwo potrafimy obdarzyć kogoś zaufaniem? I co byśmy zrobiły, gdyby nasze małżeństwo okazało się jednym wielkim kłamstwem?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3660,Bigamista

JoannaN | 2017-01-16

Wciągająca jak dobry kryminał.

Agnieszka | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Proza, + 2017
Przeczytana: 09 stycznia 2017

"Każde ze wspomnień niesie jakąś naukę i jest coś warte,
bez względu na to, czy przynosi ból, czy szczęście."

Książka opisuje przeżycia kobiety uwikłanej w bigamiczny związek pełen zakłamania, niepewności, wyzyskiwania. Czasem było trudne do uwierzenia, że można być tak naiwnym, jednak będąc w coś zaangażowanym, człowiek nie widzi obiektywnie całej sytuacji, a mechanizmy uzależnienia wypaczają często zdrowy rozsądek. Lektura uświadamiająca istnienie problemu bigamii - a o to autorce przede wszystkim chodziło. Dla mnie ok.

Ssskorpionica | 2016-10-22
Przeczytana: 20 maja 2016

Jestem wielką fanką książek należących do literatury faktu, a będących opisem życia osób skrzywdzonych przez swoich najbliższych - przeczytałam wiele takich opowieści, każdorazowo zapytując samą siebie "jak to możliwe, że ktoś doznał tak wiele krzywd?", jednak w przypadku Mary Turner Thompson zastanawiałam się raczej, jak to możliwe, że ona wciąż przy nim była.

"Bigamista" to opowieść kobiety, którą mąż zdradzał, miał inne żony, inne dzieci i rodziny. Will był czułym mężczyzną i kochankiem na początku, gdy zabiegał o Mary i gdy założyli rodzinę, jednak później stopniowo się od niej oddalał, znikał z jej życia tłumacząc się niejasno swoją pracą w agencji CIA.

Autorka książki stopniowo odkrywa przed nami kolejne kłamstwa i półprawdy, którymi latami karmił ją mąż, a my stopniowo pytamy siebie coraz częściej "jak mogłaś być tak zaślepiona, głupia?". Ale miłość ma swoje prawa. Kto wie czy któraś z nas nie postąpiłaby podobnie na miejscu autorki?

Will jest klasycznym przykładem...

Renata | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Książka opowiada o przypadku ekstremalnym, ale w życiu często spotykamy sie z takim wykorzystywaniem emocjonalnym na rożnych płaszczyznach, tylko cieżko nam do siebie dopuścic tą świadomość.

Alex_new | 2016-01-31
Przeczytana: styczeń 2016

książka w pierwszej części fascynująca, opisująca tworzenie fikcji przez socjopatę i ślepe zaufanie ofiary. w drugiej części napięcie znacząco opada.. ;)

NieFikcyjna | 2015-09-25
Przeczytana: 17 września 2015

„Pewnie myślicie, co to za głupia, nierozsądna kobieta. Jak mogła nie zauważyć, że jej mąż ma kogoś innego. Inną rodzinę, inne kobiety. Nawet inną tożsamość. Zanim osądzicie autorkę książki, spójrzcie w drugą stronę. Will okazał się świetnym manipulatorem, zagrał na uczuciach Mary, rozkochał ją w sobie, stworzył pozory bycia rodziną, utkał sieć kłamstw. Znalazł ofiarę. Człowiek zakochany w drugim człowieku jest skłonny do zrobienia wielu rzeczy. Miłość rozumie bardzo wiele. I do tego przekonuje Mary. Próbuje pokazać, że to nie ona jest winną w tej sytuacji – jest ofiarą przestępstwa i manipulacji, a to może przydarzyć się każdemu z nas”.

Cała recenzja: http://bohater-fikcyjny.blogspot.com/2015/09/38-drapieznik-owca-socjopata-bigamista.html

Zapraszam do przeczytania. Opinia wielu osób jest według mnie bardzo krzywdząca.

kocham_cie | 2015-02-26

wstrząsająca historia, o tym jak bliski człowiek i życie z nim, może okazać się kłamstwem

gonia89 | 2015-02-11

zapowiadało się ciekawie, ale skończyło słabo

Muminka | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, Moje!, Wymienię, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Nie wiem jak można być tak łatwowiernym. Rozumiem, że zaślepienie może być spowodowane przez ogromną miłość,niewytłumaczalne zauroczenie ale ludzka naiwność powinna mieć jakieś granice. Mary Turner opisuje ku przestrodze wszystkich młodych kobiet swoje życie z Willem, który koniec końców okazuje się łgarzem, socjopatą i bigamistą. oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów, ale łatwo strawna. Irytuje tylko sposób tłumaczenia postępków Willa, łykanie jego bajeczek o byciu agentem CIA i posiadaniu drugiej żony oraz potomstwa Will twierdził że to nie biologiczne dzieci) jako przykrywki.

Youstyna | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Historia nieprawopodobna choć prawdziwa. Dziwimy się jak Mary mogła wierzyć w bzdury jakie serwował jej William.
Mogła. Pewnie, ze mogła. Ale wszystko do czasu.
Pomyslalam, ze on musiał być niezłym przystojniakiem. Ale otóż nie.
Według mnie był/jest przecietniakiem. Może nawet gorzej. ..
Za to jest mistrzem manipulacji, wpedzania innych w poczucie winy.
Jest samym złem. I pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Ludzie są różni. A on wie jak i do kogo uderzyć.
Strzeżmy się socjopatow!