Bigamista

The Bigamist
literatura piękna
Tomasz Illg
małżeństwo kłamstwo bigamia

Po przeczytaniu książki wręcz nie mogłam uwierzyć, i zaczęłam się zastanawiać, czy Mary była aż tak zakochana, że nie widziała tego co się wokół niej dzieje ? Czy była aż tak naiwna? Ale żeby przez 6 lat nic nie zauważyć! Szok! Ale życie pisze różne scenariusze i te wstrząsające historie też. Ciekawa i wciągająca lektura. Polecam.

Wciągająca jak dobry kryminał.

"Każde ze wspomnień niesie jakąś naukę i jest coś warte,
bez względu na to, czy przynosi ból, czy szczęście."

Książka opisuje przeżycia kobiety uwikłanej w bigamiczny związek pełen zakłamania, niepewności, wyzyskiwania. Czasem było trudne do uwierzenia, że można być tak naiwnym, jednak będąc w coś zaangażowanym, człowiek nie widzi obiektywnie całej sytuacji, a mechanizmy...

Na półkach: , , , ,

Jestem wielką fanką książek należących do literatury faktu, a będących opisem życia osób skrzywdzonych przez swoich najbliższych - przeczytałam wiele takich opowieści, każdorazowo zapytując samą siebie "jak to możliwe, że ktoś doznał tak wiele krzywd?", jednak w przypadku Mary Turner Thompson zastanawiałam się raczej, jak to możliwe, że ona wciąż przy nim była.

"Bigamista"...

Książka opowiada o przypadku ekstremalnym, ale w życiu często spotykamy sie z takim wykorzystywaniem emocjonalnym na rożnych płaszczyznach, tylko cieżko nam do siebie dopuścic tą świadomość.

książka w pierwszej części fascynująca, opisująca tworzenie fikcji przez socjopatę i ślepe zaufanie ofiary. w drugiej części napięcie znacząco opada.. ;)

„Pewnie myślicie, co to za głupia, nierozsądna kobieta. Jak mogła nie zauważyć, że jej mąż ma kogoś innego. Inną rodzinę, inne kobiety. Nawet inną tożsamość. Zanim osądzicie autorkę książki, spójrzcie w drugą stronę. Will okazał się świetnym manipulatorem, zagrał na uczuciach Mary, rozkochał ją w sobie, stworzył pozory bycia rodziną, utkał sieć kłamstw. Znalazł ofiarę....

wstrząsająca historia, o tym jak bliski człowiek i życie z nim, może okazać się kłamstwem

zapowiadało się ciekawie, ale skończyło słabo

Nie wiem jak można być tak łatwowiernym. Rozumiem, że zaślepienie może być spowodowane przez ogromną miłość,niewytłumaczalne zauroczenie ale ludzka naiwność powinna mieć jakieś granice. Mary Turner opisuje ku przestrodze wszystkich młodych kobiet swoje życie z Willem, który koniec końców okazuje się łgarzem, socjopatą i bigamistą. oczywiście nie jest to literatura...

• 2013
  • Domowa biblioteczka
  • Historie prawdziwe
  • Czeka w kolejce czyli mam i przeczytam
  • Prawdziwe historie #Biografie #Wspomnienia
  • Proza