Baba na safari

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
safari, afryka, sawanna
Pani_Wu

Baba wie o polowaniu więcej niż otaczający ją mężczyźni, których w pogoni za trofeum zalewa testosteron. Baba jest inna: kobieca, delikatna. Czasem się boi. Mimo tego chce być w centrum wydarzeń. Chce wiedzieć: dlaczego? po co? jak? Broń palną zastępuje jej obiektyw aparatu, ale nie myślcie, że nie umie strzelać. Baba jest odważna, wrażliwa i zabawna. Przede wszystkim jednak prawdziwa. Jeśli chcecie się wybrać na safari, to tylko z tą babą!

Katarzyna Bonda, pisarka

Co się stanie, kiedy na prawdziwe, afrykańskie safari wybierze się baba? Nie dziewczyna, nie panienka, nie paniusia, a właśnie - baba. Cóż, „pisanie o tym, jest trochę jak bawienie się brzytwą. Trzeba być niezmiernie ostrożnym, żeby się nie skaleczyć”. Na szczęście autorka „Baby na safari” ma w sobie dość zarówno kobiecości, jak i pierwiastka męskiego, by poradzić sobie z tak trudnym przedsięwzięciem. Efekt? Były już opowieści o Czarnym Lądzie snute przez Wielkich Podróżników. Były rozprawy uczone i teksty pełne odnośników. Ale oto otrzymaliśmy niezwykle trzeźwą, miejscami zabawną, miejscami pouczającą, a do tego na każdej stronie intrygującą opowieść kogoś, tytułowej "baby", która nie siląc się na bycie kimś, kim nie jest, opowiada to, co tylko ona mogła zobaczyć, doświadczyć, odczuć i zrozumieć. Czytelnik który sięgnie po "Babę na safari" ma niepowtarzalną możliwość zasmakowania przygody w towarzystwie ludzi, którzy mają swoje wady, zalety, drobne manie i których nie sposób nie polubić. Wybrać się do Afryki z Wielkim Podróżnikiem, to trochę tak, jakby siedzieć u stóp Mistrza bez prawa głosu. Wybrać się z Bożeną Mazalik i bohaterami jej reportażu to tak, jak puścić się w podróż z przyjaciółmi. Jest to różnica, której warto zaznać.

Jakub Winiarski, pisarz, nauczyciel pisania, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”

O książce:

Ta baba na safari ma w rękach aparat fotograficzny, ale kiedy trzeba umie się obchodzić i ze strzelbą. Żywa reporterska relacja z prawdziwych polowań w Afryce. W realiach tropienia i podchodzenia zwierzyny w buszu autorka uważnie obserwuje przyrodę i ludzi. Z humorem i kobiecym ciepłem notuje każdy szczegół ważny dla opowieści o polowaniu na guźce antylopy i lamparty. Podróżuje przez RPA, Namibię i Zimbabwe, utrwalając chwile, te codziennie i niezwykłe, na zdjęciach, które są fantastycznymi uzupełnieniem książki.

O Autorce:

Bożena Mazalik - z wykształcenia umysł ścisły, z natury humanistka. Kilka lat spędziła wraz z mężem w leśniczówce, wychowując synów, polując, jeżdżąc konno i… programując. Maluje, fotografuje i pisze. Jak to informatyk. Dzięki kontaktowi z pisarzami i dwóm latom pisarskiego szlifu zdecydowała się wydać "Babę na safari", która początkowo miała być skierowana do żon myśliwych, ale ostatecznie stała się pozycją dla wszystkich zainteresowanych łowiectwem czy podróżami. W przygotowaniu druga część opowieści z afrykańskich polowań, tym razem w czysto męskim wydaniu. W planach autorka ma też powieści. Pisała dla miesięcznika "Czwarty Wymiar" i dla "Łowca Polskiego".

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/749%20-%20Baba%20na%20safari

źródło okładki: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/749%20-%20Bab...»

Weronika | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Moja recenzja:

mangusta | 2013-01-21
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Jedyna taka pozycja w jezyku polskim. Ciekawe teksty przeplatane fantastycznymi fotografiami. Budzacy kontrowersje temat polowan pokazany z bliska, przez osobe, ktora faktycznie sie na nim zna. Polecam!

kinga00527 | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Książka o polowaniu, testosteronie, Afryce. Autorka opisuje ten męski świat z odrobiną ironii i dystansu. Warto przeczytać!

Mirek Wołoszyn | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016