Najnowsza historia Polski 1980-1989

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najnowsza historia Polski 1914-2011". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
historia Polski
historia
Oceansoul

„Najnowsza historia Polski" to seria książek jednego z najbardziej uznanych polskich historyków Wojciecha Roszkowskiego wydana przez renomowane wydawnictwo Świat Książki. Cieszy się ona niezwykłym powodzeniem wśród czytelników. Zawiera zagadnienia z polityki, kultury i gospodarki. Mamy szansę nie tylko pogłębić wiedzę na temat wielkich wojen i okresu PRL- u lecz także spojrzeć okiem historyka na wydarzenia najnowsze, często znane tylko z
mediów. Jest to opracowanie nowe, uzupełnione. Historia po 1945 roku jest najlepszą syntezą na polskim rynku. Autor, jak pisze w przedmowie, „nie jest narodowcem ani piłsudczykiem, ludowcem czy socjalistą, nie chciałby też być definiowany jako antykomunista. Stara się szanować wszelkie poglądy nie godzące w zasady moralne i godność ludzką". Nie unika jednak ostrych, zdecydowanych, bardzo osobistych ocen, gdy patrzy na historię ostatnich lat.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl

źródło okładki: http://www.weltbild.pl