Kolacja we dwoje

Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura w szpilkach. Gala bestsellery". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Dinner for Two
83-60376-38-7
literatura piękna
megii24

Dziennikarz muzyczny Dave Harding ma niemal wszystko: idealną żonę, przytulne mieszkanie, ciekawą i dobrze płatną pracę. Kiedy jednak pismo, w którym pracuje jako recenzent muzyczny, zostaje zamknięte, musi rozpocząć pracę w pogardzanym dotąd "magazynie dla dziewcząt z fantazją". Ma odpowiadać na listy młodych czytelników, którzy szukają porad głównie w sprawie sercowych rozterek. Jeden list różni się od reszty. Trzynastoletnia Nicola wyznaje w nim, że jest córką Dave'a. Czy ma na to dowody?

"Kolacja we dwoje" to ciepła, zabawna komedia romantyczna.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J Gruner + Jahr Polska, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Małgorzatka | 2016-01-27
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Bardzo fajne "czytadło"

emancipate | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Lekka książka na sobotni wieczór. Szkoda tylko, że tak przewidywalna, forma krótkich "rozdziałów" też trochę irytująca.

Meggi | 2013-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2013

Muszę przyznać, że Gayle pisze specyficzne współczesne "romanse". Tutaj spotkacie pismaka gazetowego o imieniu Dave, szczęśliwie żonatego, któremu do pełni błogości brakuje tylko potomstwa. Co zaskakujące, instynkt tacierzyński wydaje się być tu silniejszy niż macierzyński!Niestety parze przytrafia się poronienie i tymczasowo zawieszają broń. Dave zmuszony zmienić pracę, zostaje odnaleziony przez swoją 13letnią córkę, o której istnieniu nigdy nie wiedział. Kolejne zaskoczenie, bo Dave zdaje się bardzo rad z takiego obrotu spraw. Ma tylko problem by przyznać się do tego swojej żonie. Tu właśnie zaczynają się schody...
Opowieść przedstawia jak trudno naszym bliskim znieść szokujące wieści i potrzeba wspólnych starań by na nowo odzyskać zaufanie, oparcie itd.
Tak więc uważajcie na błędy młodości he he...

Eljot | 2013-09-26
Przeczytana: 24 września 2013

Początek książki o wszystkim i o niczym. Nie jest to do końca minus, gdyż autor potrafi nawet najmniejszą bzdurą zaciekawić czytelnika. Fajny pomysł na podzielenie rozdziałów. Dzięki temu książka jest bardziej przejrzysta i szybko się ją czyta. Chociaż gdyby rozdziały były troszkę dłuższe, na pewno pozwoliłoby to na lepsze poznanie bohaterów. Informacje, które były w nich zawarte często były lekko zdawkowe. Tytuły odnoszą się bardzo ścisło do tego co jest zawarte w rozdziale. Ich forma sprawia, ze czytelnik jest zaintrygowany.
Autor prezentuje całkiem niezły humor. Zdecydowanie nie jest on z rodzaju tych infantylnych. Główny bohater Dave, jest bardzo inteligentnym mężczyzną, i to właśnie głównie dzięki niemu książka nabiera charakteru. Książka godna polecenia

isabelle142 | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Podczas wizyty w bibliotece wpadł mi w oko tytuł 'Kolacja we dwoje'. Przepiękna okładka i opis zapowiadający niebanalną opowieść przekonały mnie, żeby ją przygarnąć ;)
Książka zaplusowała u mnie już stroną formalną. Narracja prowadzona jest w 1 osobie, co bardzo lubię, a rozdziały są naprawdę króciutkie - od pół strony do kilku. To sprawia, że akcja jest bardzo wartka, a czytelnik nie może się oderwać, bo pokusa, żeby przeczytać 'jeszcze jeden rozdział' jest zbyt silna. Historia została opowiedziana z perspektywy niezwykle sympatycznego faceta imieniem Dave. Jest to właściwie jedna z pierwszych książek poruszających problem instynktu 'tacierzyńskiego' na jaką trafiłam. Naprawdę mi się podobała. Myślę, że wszystkie wielbicielki twórczości Sparksa i Evansa (tak jak ja) będą zachwycone :)

Donana | 2013-07-12
Przeczytana: sierpień 2012

Super! Przypomina mi zeszłe wakacje nad morzem, kiedy wypożyczyłam tę książkę w bibliotece hotelowej wśród długich, nudnych romansów i rzeczywiście bardzo mi się spodobała... Pełna humoru i miła książka.
Polecam. :)

anawa004 | 2012-06-15

łatwa, prosta i przyjemna jako przerywnik