Fizyka i religia. Perspektywy oraz granice dialogu

Tłumaczenie: Józef Bremer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiara i Nauka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Physik und Religion : Perspektiven und Grenzen eines Dialogs
978-83-7318-886-0
popularnonaukowa
Averil

Czasami wydaje się, że przyrodniczego obrazu świata nie da się pogodzić z jego obrazem chrześcijańskim. Hans-Dieter Mutschler przedstawia historię sporu i wskazuje, na jakich polach porozumienie wydaje się możliwe. Pokazuje także, które z modeli porozumienia stanowią fałszywą harmonię pomiędzy tymi dwoma dziedzinami. Niektóre modele syntezy, wychodzące z błędnych i dyskusyjnych pojęć oraz założeń przynoszą szkodę zarówno religii, jak i fizyce. Z zapałem, poprzez precyzyjną krytyką, autor włącza się swoją książką do aktualnie toczącej się dyskusji, a od czytelnika wymaga wyrobienia sobie własnego sądu.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2007

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!